,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна - не Росія. Несумісність стандартів як інструмент тиску
Інспектори Росспоживнагляду розпочинають перевірку українських кондитерських фабрик і лабораторій. В Україні вказують на несумісність стандартів в обох країнах, пише Лілія Гришко у матеріалі для DW.

Спочатку Росію не влаштовувала якість українського шоколаду через начебто наявність у ньому шкідливих речовин, потім російським стандартам не відповідали етикетки на українських цукерках, тепер Росія сумнівається в українських лабораторіях, які контролюють якість продукції корпорації Roshen.

З понеділка, 21 жовтня, Росспоживнагляд розпочинає інспекцію українських кондитерських підприємств та лабораторій, що перевіряють рошенівський шоколад. Інспектори працюватимуть в Україні впродовж двох тижнів.

"У нас немає питань до продукції, яка виробляється на російських фабриках Roshen. Вони дотримуються технології, працюють відповідно до регламентів, технічних умов та нормативних документів. Можливо, вам варто поставити запитання своїм контрольним органам: чи все в порядку з якістю в Україні", - заявив один з головних критиків української продукції, голова Росспоживнагляд Геннадій Онищенко, слова якого цитує часопис Forbes Україна.

"Хай приходять, усе покажемо"

В українських лабораторіях, які контролюють якість кондитерської продукції, готові до перевірок з російської сторони, але звертають увагу на один момент: "Вони використовують стандарти, що розроблялись ще за часів Радянського Союзу", - зауважив у розмові з DW Ігор Чернеченко, завідуючий лабораторії гігієни канцерогенних факторів Інституту гігієни та медичної екології ім. А.Н. Марзєєва.

Далі експерт наголосив, що лабораторія, якою він керує, акредитована за міжнародними стандартами. "У нас є досвід і фахівці. Ми не сумніваємося у правильності своїх досліджень. Хай приходять, все покажемо", - сказав Чернеченко.

Саме ця установа нещодавно перевіряла шоколад Roshen на вміст шкідливих речовин і не виявила їх, так само як і аналогічні лабораторії Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Киргизії та Молдови.

Міжнародні стандарти

Також українські фахівці зі стандартизації спокійно сприймають закиди російського чиновника. Вони підтверджують, що більшість українських лабораторій працює у відповідності з міжнародними стандартами. У цьому питанні, як стверджують експерти, Україна просунулась набагато далі, ніж Росія.

"Наша система визнана Європейською асоціацію з акредитації по більшості стандартів. Наші лабораторії акредитовані за міжнародними стандартами. Росія ж тільки розпочинає цей процес", - прокоментував в інтерв’ю DW заступник голови Національно агентства України з акредитації Віктор Горицький.

Тож, поки існуватиме несумісність стандартів, існуватиме й спокуса використати цей момент як інструмент тиску, кажуть експерти. Як наголосив Ігор Чернеченко з Інституту гігієни та медичної екології, якщо шукають привід причепитися, то його знайдуть. "Зрозуміло ж, що це не пошук істини, а торгівельні війни", - сказав він.

Хоча причепитись, можливо, і є до чого. За словами самого ж Чернеченка, матеріально технічна база багатьох українських лабораторій застаріла й вимагає суттєвого оновлення. Його лабораторії бракує, наприклад, сучасних хроматографів, розповів Чернеченко. Попри неодноразові звернення з проханням профінансувати оновлення матеріально-технічної бази лабораторії, грошей з держбюджету досі виділено так і не було.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх