,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Російські аналітики: "Ми спостерігаємо розпад держави"
У Російських інтелектуальних колах - нова тема для дискусій. Лідер гурту "Машина времени" Андрєй Макаревич звернувся з відкритим листом до президента Росії, де відкрив очі лідеру країни на ситуацію із відкатами. На думку Макаревича, Путін "не уявляє собі масштабів лиха".

"Ще 5-6 років тому середній відкат по країні становив 30%. Плакали, але платили, - розповідає він президенту. - Сьогодні це 70%. Мені відомий випадок, коли відкат склав 95%. Про це сьогодні знає вся країна. Знає і мовчить, тому що одна частина населення з цих відкатів і годується, а інша (значно більша) боїться втратити і ті тридцять, що залишились. Я знаю, що ви скажете - нехай звертаються до суду. Вони не підуть в суд, Володимир Володимирович. Тому що наш суд сьогодні - або машина для покарання неугодних, або апарат з прийому грошей від позивачів".

Відповідь Володимира Путіна не забарилась. На думку президента Росії, такі листи треба надсилати не лише владі, а до самих підприємців, щоб не провокували і не давали відкатів. "Навряд чи ті, хто звертає на це увагу, можуть запропонувати ефективні способи боротьби з корупцією, - каже він. - Другий лист слід було б адресувати і представникам бізнесу, тому що це в значній мірі і з їх подачі відбувається провокування ситуації подібного роду".

Заява співака і відповідь на неї Путіна викликала бурхливу реакцію серед фахівців, аналітиків та блогерів. Одні Макаревича вітають і хвалятьза мужність, інші беруть на кпини за те, що "прогибальщик нарешті прокинувся".

Але лист співака зачепив проблему, яка є набагато глибшою, аніж виглядає на перший погляд. На думку відомого аналітика Георгія Сатарова, явище, описане співаком, штовхає Росію на шлях перетворення на деспотичну державу. Слова фахівця переказує у ЖЖ користувач Юрій Пронько, посилаючись на радіо-ефір станції Finam.

"У певному сенсі сьогодні в Росії діється рівно те, про що написав Макаревич у своєму листі, - каже Георгій Сатаров. - Лист Макаревича мені сподобався тим, що він короткий. Теми - корупція і справедливість, правосуддя. Це дві ключові проблеми для країни. Але нічого нового у відповіді Путіна немає. Макаревич звернувся до Путіна з позиції бізнесу, так що відсилання президента не дуже доречне. Це стара пісня. З початку "нульових" років Путін говорив, що проблема корупції в бізнесі - це те, що розбещує бідних чиновників. Є таке явище - зняття когнітивного дисонансу, коли людина потрапляє в конфлікт з власними цінностями. Якщо людині некомфортно, то вона починає знаходити виправдання своїм діям ".

На його думку, базові функції держави перестають нормально працювати. Корозія держави починається згори.

"Ми спостерігаємо розпад держави. Це справді страшно. Нагадаю, що держава - це якась корпорація, яка заснована, щоб надавати громадянам якісь послуги. Ця корпорація зникає на очах. Ми це бачимо за такими ознаками: суспільство самоорганізовується для того щоб рятуватися від стихійних лих або бандитів; у суспільства є інстинкт самоорганізації. І це відбувається тоді, коли держава не виконує своїх функцій", - вважає Георгій Сатаров.

За його словами, Росія ризикує стати країною, в якій влада дуже схожа на класичну східну деспотію, коли править не закон, а воля деспота, де народ сприймає це байдуже, а зміна влади відбувається нелегітимним чином:
"Головна функція Путіна - прикриття бюрократії і цієї вертикалі влади. Це означає, що Путін був потрібен демократії рівно в тій мірі, в якій він цю функцію виконував. Бюрократія з 2000 року знала ціну цьому рейтингу, вона розуміла, що Путін сидить на престолі тому, що це зробила владна вертикаль, а не 75% виборців.

Реакція влади проста - змінити проект. Про це вже замислюються. У Путіна дві загрози - піддані, і оточення, яке захищає його від першої загрози. Це оточення ним невдоволене. Він розуміє, що команди можуть не проходити і саботуватимуться, тому він повинен підкорити це оточення. Є два способи: усунути це оточення або підпорядкувати їх своїй волі ", - зазначив гість.

Про кризу державності у Російській федерації говорить і керівник державного російського агенства новин РИА Новости Павел Пряніков. Він прямим текстом закликав російську молодь до еміграції.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх