,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Розвал Росії почався в Красноярському краї
Розвал Росії почався в Красноярському краї


Другий за величиною регіон РФ, Красноярський край, опинився на межі розколу: жителі Евенкії всерйоз задумалися про те, щоб знову відокремитися і стати незалежним суб’єктом федерації. Листівки із закликами повернути собі свободу і незалежність вже розклеєні по вулицях евенкійського селищ, а жителі фактично готові збирати підписи під вимогою провести референдум про відокремлення регіону.

Для розуміння – евенків – це величезна територія в центрі Росії, розміром з Францію, а то й більше. На цих величезних територіях повно нафти, газу, та інших корисних копалин. Населення – 17 000 чоловік. Промисловики-мисливці, оленярі, аборигени (евенки) і вахтовики, що працюють на нафтогазовидобування.

Майже 7 років тому, в 2005 році евенків увійшла до складу Красноярського краю, причому в якості муніципального району з особливим статусом. Особливий статус – означає особливу увагу, підвищені пільги і субсидії. Цей статус – не чиясь примха. Корінні народи Півночі об’єктивно відрізняються від інших укладом життя, який їм дорогий.

Однак, по закінченні 7 років, життя в Евенкії краще не стала. А навпаки тільки погіршилася. Наприклад, замість споконвічних 2 мільярдів рублів бюджет регіону зменшився до 600 мільйонів. Припинилося федеральне субсидування.
Але й це не найстрашніше: місцеві чиновники перетворилися на маленьких царків, розквітла корупція, а прості жителі загрузли у пияцтві.

Ті ж, хто не спився, спробували об’єднатися, і створили в кінці кінців свою асоціацію Корінних і нечисленних народів Евенкії. Почали боротися за свої права, але замість допомоги отримали від крайових і регіональних чиновників лише відписки, і відмови. А тим часом ситуація в регіоні взагалі стала близька до абсурду.

Так як евенків стала просто районом Красноярського краю, всі органи влади перенесли до столиці, Туру. І для того, щоб оформити кожен папірець жителям віддалених селищ (а в Евенкії мабуть всі селища можна назвати віддаленими) доводиться летіти на вертольоті в Туру. А це 10 -15 тисяч рублів.

Крім того, через потурання місцевої влади, в одному з селищ жителі більше місяця змушені пити і використовувати воду з домішкою нафти. До тих пір, поки цю історію не розкопали журналісти, влада селища Ванавара приховували це.

Ще в одному селищі, поліцейський вибив око затриманому. Просто так, вибиваючи свідчення. В іншому ж селищі чиновник вкрав гроші з бюджету, і два роки ховався в курені від розшуку. Ще один чиновник закупив у свого знайомого майже 4 тонни господарського мила. Для потреб адміністрації.

Але це все місцева влада, з ними ще можна якось домовитися. З владою крайовими справа йде куди гірше: губернатор Лев Кузнєцов за час свого правління в Евенкії був всього 1 раз. Депутат Законодавчих зборів Володимир Амосов представляє в парламенті Евенкії, на своїй території буває раз на 4 роки.

Другий депутат у крайовому парламенті виявився і зовсім завдяки фальсифікації: Іван Ребрик, один з топ-менеджерів «Русала» відкрито скуповував голоси студентів, підвозив їх на автобусі в на потрібні ділянки. У підсумку йому вдалося перемогти з перевагою всього в один голос, та й той виявився вельми сумнівним. Зараз в Красноярському крайовому суді йде слухання по цій справі.

Жителі Евенкії впевнені – якщо в ситуацію в регіоні ніхто не втрутиться, то там, на цьому грунті пишним цвітом розквітне сепаратизм. А там – і до реального відділення недалеко.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх