,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Більшість українців віддають перевагу ЄС, а не вступу в Митний союз - опитування
Більшість українців віддають перевагу ЄС, а не вступу в Митний союз - опитування


Українці віддають перевагу перспективі вступу до Європейського Союзу можливості приєднання до Митного союзу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці квітня.

Згідно з даними соцопитування, на питання "яким інтеграційним напрямом має йти Україна?" 41,7% респондентів обрали відповідь "вступ до ЄС", близько третини (32,7%) опитаних підтримали вступ у Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану. 12,3% висловилися проти вступу як до ЄС, так і до Митного союзу, 13,3% не визначили свою позицію з цього питання.

Між тим, українці зазначають, що вони недостатньо поінформовані про ЄС і Митний союз.

Лише 5,3% опитаних вважають високим рівень своїх знань про ЄС та 4,2% - про Митний союз. 38,6% і 37,6% опитаних визначили свій рівень знань про ЄС і Митний союз як середній.

Низький рівень власної поінформованості відзначили 43,5% і 44,1% громадян. Кожен десятий (9,5% і 10,9%) респондент не мають жодної інформації про ці організації.

За даними опитування, українці отримують інформацію про ЄС і Митний союз в першу чергу від центральних українських телеканалів (78,5% про ЄС та 76,3% про Митний союз), від місцевих телеканалів (33,3% і 30,6%), з центральних українських газет (25,4%) і 24,4%), з українських інтернет-сайтів (23,3 і 21%), російських телеканалів (22,7% і 24,4%), місцевих газет (21,5% і 20,3%), російських інтернет-сайтів (14,7% і 14,5%).

Інші іноземні ЗМІ займають досить незначне місце серед джерел такої інформації.

Крім того, респонденти оцінили переваги і недоліки ЄС і Митного союзу. На їхню думку, основні переваги ЄС: високий рівень соціального захисту громадян (46,9%), верховенство закону (31,5%), розвинена демократія (27,1%), наявність фінансових ресурсів (22,2%), якість охорони здоров'я (18,6%). Серед інших зазначених переваг - науково-технічний розвиток, низький рівень корупції.

Ієрархія проблем ЄС виглядає наступним чином: нестабільна економічна ситуація (34,2%), нерівний економічний розвиток країн-членів ЄС (31,8%), домінування провідних країн ЄС (31%). Серед інших проблем ЄС респонденти зазначали відмінність культур і цінностей громадян країн ЄС, дефіцит природних ресурсів.

Серед переваг Митного союзу опитані в першу чергу називали: загальну історію, культуру, схожий менталітет громадян країн-учасниць Митного союзу (53,4%), наявність природних ресурсів, енергоносіїв (47,1%), стабільну економічну ситуацію (15,4%). У числі інших переваг - дешева робоча сила, науково-технічний розвиток.

Проблеми Митного союзу, на думку українців, - корупція (48%), тіньова економіка (33,2%), домінування Росії (28,6).

Серед інших проблем - дефіцит демократії, неналежний рівень соціального захисту громадян.

Опитування проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 20 по 25 квітня 2013 р. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Як повідомлялося раніше, згідно з результатами опитування Центру Разумкова у січні, 48% українців хотіли в ЄС, а 40% - до Митного союзу.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх