,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Російські вчені зібралися йти війною на владу
Російські вчені, незадоволені планами Кремля позбавити Академію наук самостійності, вимагають від влади вигнати з Держдуми 25 депутатів і відкликати з парламенту законопроект про реформу РАН, пригрозивши акціями громадянської непокори, пише Reuters.

Прийнятий Держдумою у двох читаннях законопроект передбачає об'єднання Російської академії наук з двома іншими академіями, сільськогосподарських і медичних наук, і позбавляє контролю над основною базою для досліджень - науково-дослідними інститутами, які передаються під контроль виконавчої влади.

"Це вже влада чиновника, а не наукового співтовариства" , - сказав агентству академік, фізик-ядерник Валерій Рубаков.

"Це обнуляє реальний вплив Академії наук на розвиток науки. Для мене перебувати в Академії наук і реально якось впливати на наукове життя - це цікаво і важливо, а перебувати в клубі - це для мене неприйнятно", - сказав академік і додав, що збирається приєднатися до вуличної акції протесту, яку вчені планують вранці у вівторок.

Вони називають протест "гуляннями", формально не вимагають дозволу влади.

"Чисельність і гасла особливого значення не мають, а важливий саме факт громадянської непокори в точному сенсі слова", - йдеться в заклику йти на вулицю, опублікованому в блозі палеонтолога Кирила Єськова.

У понеділок чотири сотні вчених підписалися під зверненням до президента Володимира Путіна, його підлеглих і до парламенту, в якому зажадали розгорнути реформу (http://onr-russia.ru/content/scientists2goverment). У той же день Держдума призупинила прийняття закону і пообіцяла відредагувати його ще раз.

НАУКА ГИНЕ

Вчені зберегли відносну незалежність від вибудованої Кремлем "вертикалі влади", критикували сумнівні наукові ініціативи, які були оприлюднені чиновниками, а в битві за Академію наук перейшли на особистості і в зверненні до Путіна привели список із 25 парламентаріїв, в дисертаціях яких запідозрили "некоректні запозичення". Вчені побоюються, що реформу РАН почали "високопоставлені фальсифікатори" зі страху перед викриттями і заради особистої помсти, йдеться в листі.

Обіцянка керівництва Держдуми повернути законопроект на стадію, коли його можна правити по суті, не заспокоїла вчених.

"Повернення в друге читання формально збігається з вимогами Російської академії наук", - говорить член ради Товариства науковців фізик Борис Штерн, але не вірить в те, що депутати готові радикально змінити урядовий законопроект.

Влада пояснює реформу необхідністю удосконалити керування фундаментальною наукою.

"Ця(нинішня) структура характеризується недостатньою скоординованістю, особливо в частині планування та керування фінансовими потоками та майновим комплексом, що негативно впливає на стан фундаментальних і пошукових наукових досліджень в академічному секторі науки" , - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Президент РАН Володимир Фортов у серпневому інтерв'ю журналу "Експерт" критикував владу за намір урізати свободу науковців.

"Система академічних свобод відпрацьована століттями, - сказав він. - Як показує досвід, якщо чиновники втручаються у процес керування наукою, наука гине".

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх