,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Росіяни вироджуються
Росіяни вироджуються


У Росії зростає дитяча смертність, в першу чергу з причини поганого здоров’я самих мам

У понеділок міністр охорони здоров’я і соціального розвитку Михайло Зурабов на церковно-громадському форумі з проблем демографії заявив, що сьогодні в Росії зберігаються стійкі темпи депопуляції. Народжуваність як і раніше не покриває природне зменшення населення. У той же час, за даними Держкомстату, в країні зберігаються високі темпи дитячої смертності, показники її в 3 рази вище, ніж, наприклад, в Європі. Сьогодні з 1000 вже народжених дітей не доживає до дорослого віку 21 дитина. Причому половина з них помирає в дитинстві через вроджених аномалій і хвороб перинатального (дитячого) періоду. Медики однозначно називають основною причиною збереження високої дитячої смертності катастрофічне погіршення здоров’я самих матерів. За словами медиків, ситуація на межі кризи: у найближчі 5 років, якщо не переглянути систему охорони здоров’я жінок, ніякі зусилля по збереженню життя новонароджених не допоможуть. Крива дитячої смертності піде вгору. Якщо і вдасться зберегти її на колишньому рівні, то це буде означати тільки одне – медицина навчилася рятувати більше дуже хворих дітей.

За статистикою, сьогодні нормальних пологів в Росії проходить близько 31%, в Москві і того менше – 29%. Більшість породіль потребує серйозної медичної підтримки при пологах для збереження свого здоров’я і життя новонароджених. Однак, незважаючи на успіхи медицини, дитяча смертність в Росії не знижується. Згідно з даними Держкомстату, в 2003 р. в середньому по Росії показник дитячої смертності становив 21 дитина на 1000 народжених, тоді як, наприклад, у Швеції цей показник дорівнює 3. Сама несприятлива картина складається в Південному і Далекосхідному регіонах. Найбільш благополучний – Північно-Західний, зокрема, Санкт-Петербург. Що стосується Москви, то за останні чотири роки дитяча смертність тут дещо зросла. Так, якщо в 2000 р. цей показник тільки по немовлятам був на рівні 10,9, то вже в 2004 р. він склав 11,4, тобто на кожні 2000 народжених дітей до 1 року вмирали 23 дитини.

«Дійсно, сьогодні половина всіх дитячих смертей припадає на перший рік життя малюків, – сказав RBC daily провідний спеціаліст одного з московських Центрів захисту здоров’я матері і дитини». – При цьому в структурі перинатальних (вік до року) втрат мертвонароджуваність становить 51,5%, а в перші дні життя гине 48,5% від числа померлих до 1 року дітей. У перші години після народження – 71,4% всіх дітей, втрачених лікарями в перші дні життя ». За словами медиків, провідними причинами малюкової смертності залишаються складні пологи, провокують хвороби протягом дитячого періоду та вроджені аномалії розвитку. У сукупності ці причини призводять майже до 87,1% всіх смертей немовлят. «У структурі причин перинатальної смертності перше місце займають гіпоксія (кисневе голодування) і асфіксія (ядуха) при пологах (46,6%), – говорить RBC daily лікар-акушер столичного пологового будинку № 7. Друге місце займають дихальні порушення (16,9%), далі – вроджені аномалії (13,9%) і внутрішньоутробні інфекційні захворювання (5,5%) ». Серед новонароджених москвичів у перші години життя через вади розвитку помирають 31,4% від кількості народжених (у 2002 р. – 26,4), на другому місці – внутрішньоутробні інфекції.

Виходить, що понад 50% причин, що зумовили смерть дитини, доводиться виключно на проблеми з мамами. «Так, гіпоксія новонародженого часто є наслідком анемії, якій страждала вагітна жінка, – каже RBC daily фахівець Центру захисту здоров’я матері і дитини». – Також гіпоксію, а в пологах і стан задухи, може спровокувати надмірно набраний вагу. Дихальні порушення і внутрішньоутробні захворювання – прямий наслідок інфекційних захворювань, перенесених мамою ». Починаючи з 2000 р., в столиці проводяться дослідження з вивчення зв’язку виникнення вроджених вад розвитку зі здоров’ям вагітних жінок. За даними медиків, спостерігається постійне зростання запальних та ендокринних захворювань, реєструється все більше число жінок дітородного віку, що мають захворювання серцево-судинної системи.

«Сьогодні вже до половини дівчаток-підлітків мають серйозний букет захворювань, – каже лікар пологового будинку № 7. – Частина з них, звичайно, викликана спадковими факторами. Однак серйозно підточують здоров’я майбутніх мам ранній початок статевого життя, регулярне куріння і вживання алкоголю, нерідко й наркотиків. Звичайно, до 20-25 років чекати від такої мами здорового потомства не доводиться ». У той же час, кажуть медики, жінки, трепетно відносяться до свого здоров’я, не можуть змінити ряду факторів, які безпосередньо впливають на їхнє здоров’я, в першу чергу, це екологічні фактори та умови праці. «Сьогодні спостерігається серйозне зростання профзахворювань жінок, – каже спеціаліст Центру захисту здоров’я матері і дитини». – І це не завжди пов’язано з фізично важкою працею або роботою на шкідливих виробництвах ». Більше половини жінок працюють у невиробничій сфері. І такі фактори, як підвищений шум, випромінювання моніторів, сидяча робота, забрудненість повітря в приміщенні, грають не останню роль у репродуктивному здоров’ї мам.

Особливо небезпечно вплив негативних факторів виробництва на організм жінки в період вагітності. – Сьогодні прийнято ряд програм, як федеральних, так і регіональних, який спрямований на підтримку здоров’я матері і дитини, проте один важливий момент все-таки упущений, вважають медики. «Працівники охорони здоров’я вже давно пропонують внести певні зміни до законодавства, які дозволять взяти під особливу охорону найвідповідальніший період у розвитку дитини – перші три місяці вагітності мами, – говорить фахівець Центру захисту здоров’я матері і дитини». – У цей період формуються всі органи і системи майбутнього чоловічка, і навіть мінімальний негативний вплив на організм вагітної жінки може привести до страшних аномалій у розвитку плоду. Оплачувана відпустка у перші три місяці вагітності дозволив би підвищити шанси майбутнього малюка на нормальне здоров’я. Саме в цей період особливі умови, правильне харчування, відпочинок і свіже повітря, більш ретельне спостереження лікарів дозволять значною мірою компенсувати слабкість здоров’я мам ».

Лада Федорова

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх