,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other

Запчасти Subaru. Скидки. Гарантия: брызговики Subaru . Интересуетесь Subaru?
subaruparts.ru

Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ОПЕРАЦІЯ “ВІСЛА” – ЕТНІЧНА ЧИСТКА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ
ОПЕРАЦІЯ “ВІСЛА” – ЕТНІЧНА ЧИСТКА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ


9 вересня 1944р. маріонеткові “уряд УРСР” і “Польський комітет національного визволення” підписали у Любліні “Угоду про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян з території УРСР”.

Відповідно до угоди, українці Закерзоння (Лемківщина, Посяння, Підляшшя і Холмщина) мали “добровільно” переїхати до УРСР. Проте депортація українського населення відбувалася за допомогою військових підрозділів. З прикордонних українських областей до Польщі виїхало понад 800 тис. осіб, а з території Польщі до України було насильно депортовано близько 500 тис. осіб.

Завершальним етапом виселення українців стала операція “Вісла” (28 квітня – 12 серпня 1947р.) – етнічна чистка українських земель на території Закерзоння з населенням понад 700тис. українців, проведена радянським та польським московсько-комуністичними режимами. Українців з цих земель примусово виселяли на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 р. належали Німеччині.

Приводом до початку операції “Вісла” стали величезна активність на Закерзонні Української Повстанської Армії та ліквідація 28 березня 1947 р. відділом УПА (командир - майор С.Хрін) в районі с. Яблонне (на шосе між Балигородом і Тісною) заступника міністра оборони Польщі генерала К.Свєрчевського. Цього дня під час засідання Політбюро ППР прийняло рішення про депортацію українського населення вглиб Польщі.

Переселення проводилося під безпосереднім керівництвом міністра оборони Польщі маршала Р.Жимерського та ген. С.Моссора, примусово, із застосуванням військової сили і супроводжувалось позбавлення прав українців на землю, ліквідацією культурно-освітніх установ, Української Греко-Католицької Церкви тощо.

Операція “Вісла” була скоординованою на міждержавному рівні – під час її проведення відділи НКВС та чехословацької армії заблокували східні та південні кордони Польщі.

Сучасні українці зобовязані пам’ятати злочини окупантів проти своєї нації та робити все для того, щоб історична справедливість була відновлена, а українські землі були повернені в лоно матері-України.

Впевнений, що час для цього настане…
З божою допомогою – переможемо!
Слава Україні!

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх