,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Хто змінить тарифи на енергоносії?
Хто змінить тарифи на енергоносії?


15 травня 293 депутати прийняли за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)", що передбачає розширення повноважень Національної комісії з регулювання електроенергетики - відомства, що визначає тарифи у галузі енергетики, зокрема, і для населення. Проте нині ці тарифи мають затверджуватися урядом. Якщо ж законопроект буде ухвалено, НКРЕ буде єдиною інстанцією, що визначатиме розмір тарифів.

Комунальні тарифи: багатим підвищення, бідним - штрафи?

Тарифи: куди не кинь - виходить клин

Автор законопроекту, депутат-регіонал Павло Корж, пояснює необхідність цього кроку "усуненням правової прогалини у регулюванні повноважень органів державної влади в частині встановлення цін і тарифів". Крім того, йдеться і про застосуванням європейських правил роботи ринку енергетики, ціни і тарифи на якому мають регулюватися незалежним від уряду органом.

Проте оглядачі не виключають і інших причин для розгляду та ухвалення подібного законопроекту саме зараз.

Споживач за все заплатить?

По-перше, підвищення тарифів на газ та опалення до ринкового рівня є однією із головних вимог для Клацнути відновлення співпраці із МВФ. У фонді вважають, що таке підвищення має зняти частину величезного тягаря, яким є для бюджету субсидування комунальних тарифів.

Зважаючи на те, що від осені минулого року і промислове виробництво, і загалом економіка України скорочуються, а імпорт стабільно перевищує експорт, кошти МВФ були б зовсім не зайвими для уряду, хоча прем'єр-міністр Микола Азаров постійно наголошує, що Київ може обійтися і без іноземних кредиторів.

Другим мотивом для підвищення комунальних тарифів може бути тиск з боку енергетичних компаній, більшість із яких впродовж останніх півтора роки Клацнути стали приватними. Виглядає, власникам компаній може бути невигідно очікувати чергових відрахувань із бюджету, що мають покривати різницю між нині чинними тарифами та ринковою вартістю енергоносіїв, зокрема, і газу.

Утім, експерти, коментуючи тему підвищення тарифів, завжди відзначали, що їхня структура залишається непрозорою для споживачів. Підприємствам ПЕК, тепер здебільшого приватним, ніщо не заважає закладати у тариф і цілком невиробничі витрати. А це не буде заохочувати виробників, які часто є монополістами, ані шукати можливості для зниження тарифів, ані покращувати якість послуг.

"При розрахунку тарифів підприємства закладають туди усі валові витрати, а ці витрати, зрозуміло, постійно зростають хоча б тому, що зростає вартість газу чи мінімальна зарплатня. Але такий порядок розрахунку економічно обґрунтованого рівня лише стимулює монополіста, що надає ці послуги, підвищувати ціни, а не модернізувати їх виробництво", - каже Олександр Сергієнко із Інституту міста.

Обіцянки влади

Раніше представники української влади, починаючи від президента, категорично заперечували можливість підвищення тарифів найближчим часом.

Під час національного телемосту "Діалог із країною", що відбувся у третю річницю обрання на посаду президента Віктор Януковича, він заявив журналістам і телевізійній аудиторії: "Ви можете бути впевнені, що ми ціну на газ ні для населення, ні для промисловості підвищувати не будемо".

Про те, що комунальні тарифи залишатимуться незмінними неодноразово заявляв і прем'єр-міністр Микола Азаров, і Клацнути міністр енергетики Едуард Ставицький, і міністр ЖКГ Геннадій Темник.

Проте остаточне ухвалення законопроекту про зміни у порядку тарифоутворення, що пройшов перше читання у парламенті, може дозволити "вбити двох зайців" - і тарифи підвищити, і відвести негативні настрої громадян від уряду та влади, які формально будуть непричетні до підвищення тарифів.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх