,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Конфлікт під вибори?
Конфлікт під вибори?


Меджліс, представників якого за минулі два роки майже повністю вичистили з керівних структур автономії, заявляє, що влада намагається заборонити йому 17-18 травня провести на центральній площі Сімферополя традиційні масові меморіальні заходи, присвячені Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Так у меджлісі потрактували лист з мерії, в якому голові цього національного органу, депутату Верховної Ради від “Батьківщини” Мустафі Джемілеву, пропонують повернутися до розгляду його заявки на проведення пам’ятних заходів після "здійснення необхідних організаційних процедур".

У міськраді відзначили, що крім меджлісу аналогічні заявки подали й інші організації.

Пан Джемілев у відповідь заявив, що влада таким чином прагне спровокувати конфлікт, щоб відволікти суспільство від економічних та соціальних проблем у країні.

“Якщо меджлісу заборонять проводити меморіальні заходи, це може обернутися заворушеннями, й відповідальність за це ляже на керівництво автономії та персонально на Могильова (прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов, - ред.)”, - сказав він журналістам.

На думку голови меджлісу, конфлікт організовують під президентські вибори 2015 року.

"Створивши з кримських татар образ ворога, влада розраховує на більшу підтримку електорату”, - сказав він.
"Небезпечна гра"

Мер Сімферополя Віктор Агеєв заявив журналістам, що міськрада не забороняла меджлісу проводити жалобні заходи, наголосивши, що лист був проміжним.

"Ми відповіли, що на цю дату є кілька заявок, які поступили раніше, тому їм всім необхідно зустрітись та узгодити, як проводити, щоб забезпечити порядок та безпеку", - сказав мер.

Прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов, який раніше виправдовував депортацію кримських татар, назвав звинувачення меджлісу “спланованою провокацією” заради збереження впливу на кримських татар та пообіцяв – жодних заворушень не буде.

Він також сказав, що цьогоріч, на відміну від минулого року, збирається прийти на жалобний мітинг.
“Якщо запросять, прийду”, - сказав він журналістам на тлі заяв керівництва меджлісу про те, що воно не бажає бачити його на мітингу.

При цьому голова уряду автономії звинуватив меджліс в “систематичних спробах нагнітання ситуації” та запропонував встановити у Сімферополі пам’ятник жертвам депортації.

“На тлі безвідповідальних фраз окремих діячів про “п’яті колони”, “зупинку транспорту” й “перекриття доріг” Рада міністрів готує розпорядження про проведення комплексу заходів до Дня пам’яті. Більше того, як керівник уряду Криму, я ініціюю проведення творчого конкурсу на розробку найкращого пам’ятника жертвам депортації”, - сказав він.

“Гра, яку затіяв пан Джемілев, дуже небезпечна й може очорнити фінал його політичної кар’єри”, - додав прем’єр.

Провладні татари

"Кілька заявок", про які каже мер Сімферополя, надійшли від опозиційних до меджлісу провладних кримськотатарських організацій. Серед них, зокрема, “Міллі Фірка” (“Національна партія”), лідер якої Васві Абдураїмов є заступником голови Ради представників кримськотатарського народу при президентові.

Меджліс бойкотує роботу цієї ради від 2010 року, коли президент Янукович увів до її складу опозиційних меджлісові кримськотатарських діячів. У січні, після двох років мовчанки, цей дорадчий орган активізував свою роботу за підтримки пана Могильова.

Рада звернулася до керівництва Криму з проханням створити оргкомітет жалобних заходів 17-18 травня, щоб “нейтралізувати розв’язану керівництвом меджлісу конфліктну ситуацію й надати рівні можливості для участі у мітингу всім громадсько-політичним силам кримськотатарського народу”. Очолити оргкомітет Рада попросила прем’єра Могильова.

Торік провладні кримськотатарські сили також спробували організувати свій жалобний мітинг паралельно з меджлісом. Однак їм дозволили провести його тільки після закінчення меджлісівського. Провладні кримські татари спромоглися зібрати за різними даними від 200 до 400 людей, проти 25-30 тисяч тих, які пришли на заклик меджлісу.

Оглядачі стверджують, якщо події не розгортатимуться хоча би за минулорічним сценарієм, влада ризикує тим, що розмови про заворушення можуть стати реальністю.
"Не пам'ятники, а істукани"

Ще однією гарячою темою, яка викликає бурхливі емоції у кримчан, є заяви депутатів від правої партії “Свобода”, які обіцяють розпочати на півострові масове руйнування пам’ятників радянської доби.

Зокрема депутат Ради Ігор Мірошниченко, відомий тим, що 15 лютого разом з соратниками зніс пам’ятник радянському вождеві Леніну в Ахтирці Сумської області, публічно пообіцяв, що на півострові першим упаде пам’ятник Леніну у Білогірську, оскільки він стоїть ну вулиці імені тезки депутата – Мірошниченка.

Його колега, голова кримського осередку “Свободи” Едуард Леонов, заявив, що готовий очолити в автономії руйнування всіх комуністичних пам’ятників. “Це не пам’ятники, це істукани, наставлені кривавим злочинцям. Їм не місце в Українській державі, а тому треба допомогти владі виконати указ минулого президента Віктора Ющенка про знесення цих істуканів”, - сказав він журналістам.

У відповідь кримський осередок Компартії закликав міліцію взяти під охорону всі радянські пам’ятники. Комуністи заявили, що у разі необхідності цілодобово чергуватимуть біля них і за потреби “дадуть фізичну відсіч свободівцям", оскільки ті, на думку “червоних”, провокують “гострий громадянський конфлікт”.

А от близька до меджлісу кримськотатарська молодіжна організація “Яшлар шураси” (“Рада молоді”) в офіційній заяві підтримала дії “Свободи” та висловила готовність допомогти їй у Криму.

“Ми готові організувати посильну допомогу в знесенні пам’ятників, перейменуванні площ й населених пунктів у рамках закону”, - йдеться в заяві.

У свою чергу, прем'єр автономії Могильов заявив, що на всіх, хто посміє зазіхнути на пам’ятники радянської доби, очікує кримінальна відповідальність.

“Без заїжджих козачків розберемося у Криму, що нам робити. Не раджу нікому приїжджати сюди з екстремістськими проявами. За будь-які порушення наступить відповідальність, причому доволі жорстка”, - попередив він "Свободу" через журналістів.

My Webpage

п.с.
хочеться вірити, що фраза
Без заїжджих козачків розберемося у Криму

буде означати без сторонніх осіб взагалі, а не тільки без участі українців та за участі "кАзачків"
але тема слизька... прутін щось нашептав янику? why

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх