,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Харківська "Свобода" за круглим столом з науковцями обговорила проблему національного міфу
  • 29 января 2013 |
  • 08:01 |
  • Batman |
  • Просмотров: 566
  • |
  • Комментарии: 8
  • |
-11
Харківська "Свобода" за круглим столом з науковцями обговорила проблему національного міфу


26 січня 2013 року Харківська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" разом із іншими патріотичними організаціями провела чергове засідання круглого столу "Національна ідентичність перед викликом глобалізації". Захід присвячений темі: "Чи потрібен національний міф постколоніальній країні?". Засідання розпочалося доповідями науковців, а продовжилось у формі активної дискусії.

Збори відбулися у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі. Послухати доповіді прийшло чимало активних, відкритих до нової інформації, молодих харківців. Зі вступною промовою виступив Архієпископ Харківський та Полтавський Ігор (Ісіченко), який зазначив, що совєцькі міфи досі активно творять українську дійсність.

Із доповіддю виступила доктор політичних наук, доцент кафедри політології філософського факультету, Харківського національного університет імені В. Н. Каразіна Галина Куц. Науковець ознайомила слухачів із впливом поширюваних міфів на формування національної ідентичності. Пані Галина зазначила, що на свідомість та підсвідомість українських громадян все ще тиснуть совєцькі міфи.

"Карл Юнг казав: "Людина, яка втрачає історичні символи, отримує духовну пустку і вакуум". Ідентичність – це прив'язаність. Колективна криза ідентичності масами сприймається як трагедія: наприклад, розпад Совєцького Союзу. Однак у цих криз є і позитивна роль – це налаштування нових прив'язаностей", – заявила Галина Куц, обґрунтувавши таким чином необхідність подолання міфології СССР.

Про взаємодію ідеї національної самосвідомості та принципу мультикультурного громадянства розповів викладач філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, політології Харківського національного університету Внутрішніх справ та "Історії вчень про державу і право" Харківського економіко-правого університету Микола Салтанов.

Окрім того, титар Свято-Дмитрівської парафії Української Автокефальної Православної Церкви Харкова Ольга Різниченко розповіла про форми й засоби деміфологізації імперських та совєцьких міфів української історії.

До активної дискусії долучився викладач-мовознавець свободівець Микола Зубков, який розповів про знакові символи та совєцькі міфи. Для прикладу мовознавець навів пам'ятники: в Україні вони досі стоять, хоча навіть у Середній Азії – жодного пам'ятника Лєніну.

"У сучасній Україні існує цілий комплекс мовних міфів. Але що вже говорити про них, якщо новими підручниками та освітніми програмами сучасна влада домагається забуття навіть шістдесятників, Героїв України Бандери та Шухевича? Очевидно, що українці потребують витіснення совєцьких міфів своїми, але поки що при владі орда, яка в державній політиці керується саме тими постколоніальними совєцькими міфами, котрі потрібно витісняти", – заявив мовознавець Микола Зубков.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані згодом. Про дату та тему наступного заходу буде повідомлено пізніше. Якщо ви бажаєте взяти в ньому участь, сконтактуйте з організаторами, написавши на електронну скриньку: parcela@meta.ua.

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"
http://www.kharkiv.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/035974/

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх