,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Давос: опозиція і влада України прагнуть до ЄС
Давос: опозиція і влада України прагнуть до ЄС


На Українському ланчі в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі заяви про незмінність європейського курсу об'єднали опонентів, але водночас лідери опозиції називали головним гальмом на шляху України до ЄС "корумповану владу" і політичні переслідування в країні.

Угоді з ЄС немає перешкод

Міністр закордонних справ Леонід Кожара заявив, що на шляху до підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС немає жодних перешкод.

"Угода буде підписана у листопаді на саміті Східного партнерства ЄС. На сьогодні ми не маємо жодних заяв про те, що це не відбудеться. Тому ми працюємо на листопад, на підписання", - сказав Леонід Кожара у коментарі кореспонденту "Тиждень.ua".

Він заперечив, що пауза у стосунках офіційного Києва і ЄС була зумовлена ситуацією довкола Юлії Тимошенко.

"На сьогодні відкладання підписання пов’язується виключно із технічною роботою. І це дуже велика технічна робота не для України, оскільки ми маємо справу лише з двома примірниками угоди – з англійським і українським. Переклад на 22 мови країн Європейського Союзу, технічне узгодження між юристами, економістами – це, на жаль, велика технічна робота, яка на цей час виконується", – сказав Леонід Кожара.

Віце-прем’єр Юрій Бойко під час українського ланчу запевнив, що Україна "однозначно обрала шлях євроінтеграції".

"Згідно з нашим законом, і відповідно до позиції президента, України обрала Європейський Союз", - заявив Юрій Бойко.

Урядовець також сказав, що знає галузі економіки, які допоможуть Україні приєднатися до Євросоюзу, проте не назвав, котрі саме.

"Ми визначили пріоритети в нашій економіці, яким ми маємо надати державну підтримку, щоб рухати економіку вперед. Ми маємо десять галузей, які забезпечать нам зростання ВВП", - сказав Юрій Бойко, додавши, що саме ці галузі виведуть Україну на шлях ЄС.

Водночас лідер опозиційної фракції "Батьківщина" у Верховній Раді Арсеній Яценюк заявив, що головним гальмом на шляху до євроінтеграції України є "корумпований уряд, справа Тимошенко та політичні переслідування".

"Припиніть політичні переслідування, впровадьте серйозні реформи - і все буде в порядку", - звернувся голова фракції "Батьківщина" до присутніх під час дискусії Леоніда Кожари та Юрія Бойка.

Голова партії УДАР Віталій Кличко заявив, що опозиція наполягає на тому, аби українська влада "вжила конкретних заходів", аби не допустити зриву підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

"Що потрібно для забезпечення реформ і реалізації європейського вибору України? Перш за все - чіткий, узгоджений план дій. Таким планом дій ми вважаємо Угоду про асоціацію з ЄС, включаючи створення зони вільної торгівлі. Тому наполягаємо, щоб чинна українська влада вжила конкретних заходів, які б зробили можливим підписання угоди вже цього року", - наголосив лідер УДАРу, якого цитує прес-служба партії.

Обід у Пінчука і у королеви

В інтерв'ю журналістам глава зовнішньополітичного відомства також сказав, що Україна поділяє думку посадовців ЄС про те, що членство України в Митному союзі суперечить вільній торгівлі з ЄС.

"Ми дотримуємося такої ж думки. Але інституційно Україна може приєднатися до будь-якої організації як спостерігач, як країна, що підтримує статуси в торговельно-економічних стосунках. Врешті-решт, ми зможемо говорити про часткове приєднання України до інституційних угод Митного союзу", - сказав Леонід Кожара, якого цитує кореспондент "Української правди" у Давосі.

Арсеній Яценюк, водночас, назвав Митний союз об'єднанням без ідеології.

"Ми не хочемо в новий Радянський Союз. Навіть якщо пан Медведєв сказав, що Митний союз - це не Радянський Союз. Це так, тому що у Радянського Союзу була ідеологія, а яка ідеологія у Митного союзу?" - зазначив Арсеній Яценюк.

Віталій Кличко сказав, що розвиток співпраці з сусідніми державами не повинен відбуватися за рахунок послаблення зусиль України на європейському напрямку.

"Ми не підтримуємо рішень, які суперечать національним інтересам держави. Саме цим пояснюється наше негативне ставлення до Митного союзу. Він не додає Україні вигод порівняно з існуючими регіональними та двосторонніми механізмами співпраці та реально загрожує її суверенітету", - відзначив політик.

Під час дискусії голова "Сбербанка" Росії Герман Греф сказав, що на вибір зовнішньополітичного курсу України не повинні впливати інші країни.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх