,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Шахтарі Луганщини погрожують Януковичу імпічментом
Шахтарі Луганщини погрожують Януковичу імпічментом


Вранці 10 січня кабінет директора шахти "Червоний партизан" захопили активісти Незалежної профспілки міста Свердловська (НПмС). Вони вимагали сплатити працівникам шахти так звану тринадцяту зарплатню, яку вони не отримують з 2003 року, збільшити заробітну платню гірникам і скасувати наказ про реорганізацію шахти "Червоний партизан".

Як повідомив лідер Незалежної профспілки міста Свердловська Костянтин Ільченко, він і активісти НПмС вранці прийшли до директора шахти, щоб заявити про свої вимоги, але той відмовився їх вислухати. Після цього гірники оголосили кабінет директора робочим приміщенням незалежної профспілки і заявили, що вийдуть лише після виконання всіх вимог НПмС.

Дві різних профспілки

Загалом в акції беруть участь близько десяти працівників шахти "Червоний партизан" - членів НПмС, це - майже повний склад первинного профспілкового осередку. Незалежна профспілка на шахті налічує всього 16 членів. Всі інші гірники, майже 3700 людей, є членами "офіційної" Профспілки працівників вугільної промисловості (ПРВП). Лідер НПмС Костянтин Ільченко колишній шахтар, зараз він на пенсії, і не є працівником "Червоного партизана".

Через це керівник шахтного ПРВП Василь Васильченко стверджує: Незалежна профспілка не в змозі захистити інтереси всього колективу. Лідер НПмС пан Ільченко це заперечує, мовляв справа не в кількості членів, а в тому, що його профспілка не боїться говорити про складні проблеми. Головна з яких, на думку Костянтина Ільченка, - це загроза звільнення всіх працівників "Червоного партизана".

Страх реорганізації

Шахта "Червоний партизан" входить до складу державного вугільного підприємства "Свердловантрацит". Близько року тому "Свердловантрацит" передали у концесію енергетичному холдингу ДТЕК, який знаходиться у сфері інтересів бізнесмена Ріната Ахметова. Зараз ДТЕК готує свердловські шахти до реорганізації. "Червоний партизан" має увійти до нового шахтоуправління разом з декількома іншими шахтами.

Оскільки відкривається нове підприємство, керівництво шахти "Червоний партизан" звернулося до своїх працівників із вимогою написати заяви про звільнення, з тим, щоб згодом їх прийняли на роботу до шахтоуправління. Учасники НПмС бачать в цьому пастку, на їхню думку керівництво шахти в такий спосіб має намір провести масові скорочення гірників.

Це категорично заперечує директор шахти "Червоний партизан" Костянтин Тюников. Він говорить, що жодних звільнень не планується. На його думку, своєю акцією члени НПмС хочуть привернути до себе увагу і підвищити власний рейтинг. Учасників акції Костянтин Тюников назвав хуліганами, які майже зірвали виробничий процес на шахті, але підкреслив, що він проти того, щоб вивести їх з його кабінету силоміць: "Розумієте, не хочеться, щоб доходило до рукоприкладства і застосування грубої сили. Недобре це і неправильно. Розбиратися зі своїми трудящими у мене немає ні бажання, ні морального права. Не хочу я цього робити".

Переговори з активістами НПмС на шахті веде робоча група з представників Луганської облдержадміністрації і компанії ДТЕК. Лідер Незалежної профспілки Костянтин Ільченко заявив, що НПмС наполягатиме на виконанні всіх своїх вимог, інакше висуне вимоги політичного характеру: "Ми ініціюємо міжнародний круглий стіл за участю країн Євросоюзу, для того, щоб в ультимативній формі запропонувати президентові України піти у відставку".

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх