,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Справа "ніжинських робінгудів": вироки лишилися у силі

Чернігівський апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції у кримінальній справі про ніжинських "робінгудів" - шістьох молодих людей, які твердять, що намагалися знищити наркобізнес в рідному Ніжині. Усіх їх суд визнав винними у скоєнні тяжких злочинів, у тому числі бандитизмі.

Згідно з вироком суду, шість мешканців Ніжина мають відбути за ґратами від 7 до майже 12 років. Суд також ухвалив конфіскувати майно засуджених.

Адвокати готують касаційну скаргу на розгляд Вищого спеціалізованого суду. Вони вважають, що вирок є несправедливим і занадто суворим.

Неспокійний Ніжин

Ця історія збурила увесь Ніжин два роки тому, а судові засідання супроводжувалися вуличними акціями на підтримку групи молодих чоловіків, які називають себе народними месниками і борцями проти поширення наркотиків.

Слідство у справі тривало понад два роки( а люди сиділм в СІЗО).

"Всі люди в основному, скільки було мітингів – всі за цих хлопців. А чого їх зробили бандою … ті, хто продавав наркотики, так вони і продають. А цих зробили бандою. І скільки ми їздили на засідання – у нас таке враження, що ніхто не хоче розібратися по справедливості", - переконана мати одного із засуджених, Світлана Котляр.

"Їхні дії були кваліфіковані як бандитизм з ознаками створення озброєної, злочинної організації, - пояснює перший заступник прокурора Чернігівської області Сергій Соляр. - Тобто основна кваліфікуюча ознака – це була наявність зброї з метою нападу на громадян. Наявність зброї і застосування цієї зброї під час нападів на громадян була доведена під час судових засідань".

Захисники "робінгудів" не погоджуються із обвинуваченням у бандитизмі. Вони розповідають, що їхні підзахисні намагалися викорінити в рідному місті наркоторгівлю і саме тому ловили і били тих, кого вважали наркодилерами, а на відео записували їхні зізнання у злочинній діяльності.

"Ми вважаємо, що немає будь-яких доказів бандитизму. Ми прагнемо, щоб їх покарали дійсно за те, що вони вчинили, а не за корисливі злочини, в яких їх звинувачують. Так, вони порушили закон, взяли на себе функції, які повинна виконувати міліція. Вони жодного права не мали здійснювати будь-яку діяльність щодо осіб, які може і справді продають наркотики, але це справа міліції. І за всі такі порушення вони готові відповісти, вони визнають свою вину", - сказала ВВС Україна одна з адвокатів засуджених Катерина Нікітюк.

Ще один адвокат Олександр Заруцький теж переконує: злочини, які скоювали його підзахисні, не підпадають під статтю "бандитизм".
"Їхні дії можуть кваліфікуватися як хуліганство або самоуправство", - вважає адвокат.

Правоохоронці ж наполягають – засуджені били мешканців Ніжина та вимагали з них гроші. Запевняють, що мають незаперечні докази, в тому числі і покази потерпілих.

"Суми були різні – 3 тисячі доларів, 5 тисяч доларів. Вилучено було автомобіль Мерседес, потім Опель, ВАЗ, DVD-програвач, електрошокер, зброю з гумовими кулями. Тобто, самі речові докази свідчать про те, що вони правозахисною діяльністю аж ніяк не займалися", - каже начальник управління боротьби з організованою злочинністю УМВС у Чернігівській області Олександр Силкін.

"Наркодилери" - потерпілі

У цій історії, що ще матиме продовження у Вищому спеціалізованому суді, самі засуджені твердять, що міліція ніяк не відреагувала на зібрані ними докази проти наркоторговців. Вони знімали на телефон зізнання цих людей, які розповідали, як і кому продавали наркотики.

"Замість того, щоб дати належну оцінку зібраним доказам, мене заарештували. Після мого арешту п’ять наркоторговців, які були на відео, почали звинувачувати мене у вимаганні грошей. Все обвинувачення в справі базується на їхніх словах. І саме за їхніми твердженнями мені дали 12 років тюрми. Чому в нашій країні наркоторговці є потерпілими, а люди, які боролися з ними, половину життя повинні провести за гратами?", - так коментував справу в інтерв'ю журналістам лідер "ніжинських робінгудів" Владислав Попович.

Проте у міліції переконують, що усі надані докази були ретельно досліджені.

"Ці докази – і сторони звинувачення, і самих підсудних – були предметом дослідження і судового розгляду, як судом першої інстанції, так і апеляційного суду. Вони свого підтвердження не знайшли. Даних таких, що ці особи на сьогоднішній день перебувають на будь-яких обліках, або притягувались до кримінальної відповідальності – немає", - так коментує слова засудженого перший заступник прокурора Чернігівської області Сергій Соляр.

За час ув‘язнення стан здоров‘я двох засуджених суттєво погіршився, розповідають журналістам адвокати. Один з чоловіків, за їхніми словами, має серйозне захворювання судин головного мозку, інший – гепатит Б.
-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх