,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Нова Рада: слабка більшість, потужна опозиція?
Нова Рада: слабка більшість, потужна опозиція?


Попередні підсумки парламентських виборів свідчать про те, що Партія регіонів може розраховувати на створення більшості у новій Верховній Раді, однак навряд чи таку перемогу можна буде назвати "беззаперечною" і "абсолютною", як про це Клацнути заявляв перший номер виборчого списку, прем'єр Микола Азаров після завершення виборів.

Остаточні підрахунки робити зарано, проте опираючись на офіційну інформацію Центрвиборчкому, можна припустити, що Партія регіонів дуже потребуватиме самовисуванців, без яких лише "регіональна" більшість буде неможливою.

Партія регіонів отримає близько 70-72 мандатів за партійними списками. Ще п'ять мандатів за списком - як бонус внаслідок непроходження до Верховної Ради решти політичних сил. Окрім того, партія влади здобула перемогу у близько 120 мажоритарних округах. Ідеться про кандидатів, які балотувалися на виборах саме як висуванці цієї політичної сили.

Також депутатами мають стати мінімум п'ятеро висуванців інших, неопозиційних партій - Народної партії Литвина, партії "Союз" та "Єдиного центру".
Усіх цих голосів не вистачає для створення більшості у новому парламенті, тому близько 40 самовисуванців, що виграли вибори, матимуть "золоту акцію" як для регіоналів, так і для опозиції.

Попередній аналіз кандидатів, що балотувалися у мажоритарних округах, свідчить, що значна їх частина справді є апологетами влади і навряд чи вони опиняться у таборі опозиції.

З іншого боку, маючи статус "незалежних" депутатів, які заручилися підтримкою тисяч людей в окрузі, самовисуванці можуть виявитися не настільки слухняними і дисциплінованими, як того б хотілося владі.

Рекорди Партії регіонів

Ще до закриття виборчих дільниць і оголошення результатів екзит-полів чільні представники Партії регіонів запевняли журналістів, що партія влади переможе у "двох третинах" мажоритарних округів, тобто, у 148-ми.

Тепер, аналізуючи попередні результати виборів станом на 30 жовтня, виходить, що Микола Азаров, Борис Колесников, Сергій Тігіпко, Нестор Шуфрич, які були спікерами у день виборів у прес-центрі партії в готелі "Інтерконтиненталь", назвали свої результати в одномандатних округах із дуже великою точністю, але, як виглядає, у цій цифрі і вже пораховані і 20-25 самовисуванців.

У Харківській і Донецькій областях в усіх виборчих округах перемогли висуванці лише Партії регіонів. Серед 21 кандидата у Донецькій області більшість - чинні депутати Верховної Ради. Новачками у парламенті стануть, зокрема, син голови уряду, директор Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Олексій Азаров, директори Горлівського коксохімічного заводу - Олександр Бобков, "Артемвугілля" - Анатолій Гончаров, "Донецьксталі" - Олександр Риженков.

Подібна ситуація і на Харківщині - усі є висуванцями Партії регіонів, а переважають депутати чинного парламенту. Серед новачків - начальник Південної залізниці Віктор Остапчук та брат губернатора області Дмитро Добкін.

На другому місці після цих двох областей - Дніпропетровська область, де у 16 із 17 округів виграли висуванці Партії регіонів, а ще в одному - помічник голови правління компанії "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" Яків Безбах, який навряд чи буде союзником опозиції.

Суцільною є перемога регіоналів і в Луганській області, виняток становить лише один округ, де станом на 30 жовтня у регіонала Володимира Гончарова перемагає самовисуванець, мер смт. Ювілейне Володимир Струк. Хоча цей кандидат ще зовсім нещодавно був членом Партії регіонів, але вийшов із неї, коли його не взяли до партійного списку.

Подібна ситуація і в Криму та Севастополі, де в усіх округах перемогли регіонали, за винятком одного округу у Сімферополі, де не було висуванця регіоналів і перемогу здобув лідер партії "Союз" Лев Миримський. Те саме у Запорізькій області, де серед переможців, окрім Партії регіонів, лише один самовисуванець.

У Закарпатській області у шістьох округах перемогли або Партія регіонів, або "Єдиний Центр" - брати Віктор і Павло Балоги і їхній двоюрідний брат Василь Петьовка.
У решті областей ситуація не така одноманітна і райдужна для Партії регіонів. Проте у кількох областях - Чернігівській, Черкаській, Хмельницькій, Полтавській, Вінницькій, Волинській - перемогло доволі багато самовисуванців, на яких може розраховувати партія влади.

Комуністи хочуть лише списку

Найгірші результати, а точніше їхню відсутність у мажоритарних округах, показала Комуністична партія України. Комуністи не виграли у жодному із 225-и округів.
За партійними списками КПУ може розраховувати на 30 депутатських місць і два бонусних мандати після розподілу місць партій, що програли.

Лідер КПУ Петро Симоненко Клацнути заявляв, що його політична сила домагатиметься ухвалення закону, який би повернув пропорційну систему виборів, оскільки вибори у мажоритарних округах засвідчили, що змагалися не ідеї, а гроші.

"Треба після цих виборів терміново ухвалювати рішення і відмовитись від мажоритарних округів. Мова йде про дуже серйозну загрозу безпеці України з точки зору того, що потужний капітал вів напряму підкуп виборців, змагалися гроші. Аналізуючи все те, що відбувається на мажоритарних округах, можна зробити висновок, що Верховна Рада повинна терміново змінити закон і запровадити пропорційну систему", – заявляв Петро Симоненко журналістам у день виборів 28 жовтня.

Опозиція: потужна меншість?

"Батьківщина" і "Свобода", швидше за все, отримають перемогу у 47-48 виборчих округах. У декотрих із них напружена боротьба Клацнути продовжується.

За партійними списками "Батьківщина" може розраховувати на 55-56 мандати, "Свобода" - на 22-23. Як бонус від партій, що не подолали п'ятивідсотковий бар'єр, за виборчими списками "Батьківщина" матиме додатково 3-4, а "Свобода" - один мандат.

УДАР може мати у парламенті за списком 30 депутатів, ще два - "бонусних" та п'ять депутатів-мажоритарників.

Якщо скласти усі потенційні мандати, то три опозиційні сили отримують у новій Раді не більше 170 місць.

Найкращі результати об'єднана опозиція демонструє у Києві. Станом на 30 жовтня у 13 столичних округах "Батьківщина" перемагає у 10.
Але інші опозиційні сили - "Свобода" і УДАР - боряться ще за три округи столиці і доводять, що саме їхні кандидати там перемогли.

"Батьківщина" також має гарні результати на Івано-Франківщині: у семи округах опозиція перемагає у п'яти (із урахуванням самовисуванця Олеся Донія із фракції НУНС) та на Львівщині - у 7 із 12 округів. "Батьківщина" також у Рівненській, Тернопільській, Сумській області "Батьківщина" має половину і більше своїх переможців.

Щодо УДАРу, то в одномандатних округах його результати більш ніж скромні: по одній перемозі у Київській, Херсонській областях та в Києві, і два мандати партія Кличка виборює на Полтавщині.

Прикметно, що серед переможців-мажоритарників від опозиції багато нових людей. На Прикарпатті практично всі, окрім Олеся Донія, на Львівщині - усі, окрім Степана Курпіля, на Тернопільщині - усі, окрім Івана Стойка. У багатьох інших областях від "Батьківщини" і "Свободи" з'являться зовсім нові обличчя.

Опозиції, як і Партії регіонів, було б важливим залучити до себе якомога більше самовисуванців. Але результати виборів свідчать про те, що вона може розраховувати лише на незначну частину тих депутатів, які прийдуть до нової Ради як незалежні.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх