,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Вибори на Миколаївщині: штраф за агітацію проти Партії регіонів
Вибори на Миколаївщині: штраф за агітацію проти Партії регіонів


Виборча кампанія на Миколаївщині принципово нічим не відрізняється від того, що відбувається в інших регіонах. За висновками громадських організацій, що стежать за виборами, найхарактерніші риси перегонів - переважний доступ до ЗМІ однієї політичної сили, а саме Партії регіонів, підкуп виборців, адміністративний тиск та використання бюджетних коштів для реалізації масштабних проектів, спрямованих на поліпшення іміджу влади.

"Серце міста" і газифікація

Справити враження на виборців влада намагається, реалізовуючи одразу декілька великих проектів. У Миколаєві ними стали "Серце міста" - проект Партії регіонів з реконструкції двох скверів у центрі міста та будівництво студентського спортивного містечка в парку Перемоги. В області таким проектом стала газифікація Снігурівки - останнього райцентру області, який не має газопостачання.

Щоправда, всі ці проекти забуксували. По виборчому округу №130, до складу якого входить і Снігурівський район, мав балотуватися керівник "Нафтогазу України" Євген Бакулін. Підвідомча йому українська газова монополія мала намір виділити на газифікацію Снігурівського району небачену суму - майже 200 млн гривень. Планувалося, що газовий факел у селищі наприкінці вересня особисто запалить президент або прем'єр-міністр України. Однак Євген Бакулін, портретами якого вже був завішаний весь округ, так і не пішов на вибори. Одночасно виникли й проблеми із газифікацією - поки що у Снігурівці газу немає.

Значний резонанс викликало будівництво в Миколаєві спорткомплексу в парку Перемоги і реконструкція Пролетарського скверу в рамках проекту "Серце міста". Реконструйований сквер планували відкрити до Дня міста у вересні, однак на його будівництво не вистачило грошей. Така ж історія і зі спорткомплексом. Тепер обидва об'єкти обіцяють здати до кінця року.

Опозиція не залишила це без уваги.

"Партія регіонів дотримується лицемірної практики: спочатку з пафосом від свого імені оголошує про проведення різних соціальних проектів, а потім бере на це гроші з бюджету, - каже лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" в обласній раді Станіслав Мартиросов. - Все це відбувається на тлі катастрофічного стану соціальної сфери, браку ліків у реанімаціях, непрацюючих ліфтів та дахів, що течуть".

Немов на підтвердження його слів, днями у коридорі миколаївської школи №36, на ремонт якої місцева влада багато років не може знайти кошти, обвалилася частина стелі.

Більш вдало спрацював інший висуванець Партії регіонів, киянин Володимир Наконечний, який балотується в окрузі №127. Він домігся, аби Верховна Рада у вересні ухвалила його законопроект про державну підтримку суднобудування.

У Миколаєві розташовані три величезні суднобудівні заводи, причому два з них сьогодні ледве працюють, а ще один простоює вже третій рік. Звісно, таке рішення парламенту миколаївські суднобудівники сприйняли позитивно.

А виборців сільських районів Володимир Наконечний, як і багато інших кандидатів-мажоритарників в усіх регіонах, обдаровував продпайками і навіть коньяком.
Опонентами висуванцю Партії регіонів у цьому окрузі є двоє чинних депутатів парламенту - Геннадій Задирко із партії "Об'єднані ліві і селяни" та комуніст Володимир Матвєєв - а також "свободівець" Павло Юрлов і член УДАРу Євген Шевченко.

Свої проти своїх

Вибори на Миколаївщині продемонстрували конкуренцію як всередині влади, так і всередині опозиції.
Приміром, в окрузі №127 зареєстровані відразу два кандидати-регіонали - Микола Жук, офіційно висунутий партією, і самовисуванка Лариса Хобта, яку голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов публічно обізвав "самозванкою".

Натомість опозиція зуміла домовитися між собою у 129-му окрузі - на користь приватного підприємця, самовисуванця Олександра Жолобецького знялися кандидати і від УДАРу, і від "Батьківщини". Щось схоже можна спостерігати і на 130-му окрузі, де фактично єдиним кандидатом від опозиції став місцевий підприємець, представник "Батьківщини" Ігор Бриченко.

Зате на двох інших округах, де, на думку оглядачів, узгоджені дії могли б привести до перемоги опозиційних кандидатів, цього не сталося.
В окрузі № 128 поряд з явним фаворитом кампанії, опозиційним самовисуванцем Сергієм Ісаковим, боротьбу за голоси виборців продовжують кандидат від об'єднаної опозиції Олег Мудрак і від УДАРу - Давид Макар'ян.

Аналогічна ситуація на окрузі № 132. Тут рейтинговий опозиціонер від "Батьківщини" Аркадій Корнацький цілком міг би перемогти кандидата від Партії регіонів, заступника голови облдержадміністрації Віталія Травянка, але йому заважає "ударівець" Анатолій Козловський. Хоча перемога Аркадію Корнацькому була б дуже доречна: він переховувався у США від кримінального переслідування за звинуваченнями в економічному злочині, і депутатський мандат гарантуватиме йому недоторканність.

131-й округ обрав для перемоги мер Вознесенська і висуванець Партії регіонів Юрій Гержов. Об'єднана опозиція тут взагалі не висунула кандидата, а УДАР підтримує заступника директора компанії "Техмонтаж-сервіс" Сергія Чупріна, однак шанси міського голови вважають найвищими.

"П'яні каруселі" і "мертві душі"

До прикладу, під час нещодавнього візиту до Миколаєва перший номер списку "Батьківщини" Арсеній Яценюк заявив: тиск з боку влади призвів до того, що понад три сотні членів виборчих комісій від опозиції склали з себе повноваження. Але коли справа дійшла до конкретних фактів, він чомусь розповів про випадок в Олександрійському районі Кіровоградській області.

У свою чергу, громадський рух "Cпiльнa cпpaвa" заявив про те, що в Первомайську - другому за величиною місті області - у виборчих списках виявилося мінімум 4,5 тис. людей, які давно померли або виїхали з міста, проте зареєстровані як охочі проголосувати вдома. Цю інформацію передали спостерігачам ОБСЄ, які побували в Первомайську, однак гучного скандалу вона не спричинила.

Більше того, координатор громадянської мережі ОПОРА в Миколаївській області Олена Кабашна спробувала заспокоїти громадськість, пояснивши подію технічними помилками в реєстрі виборців.

Вона прогнозує, що вибори в області відбудуться без масових фальсифікацій.

"Члeни виборчих комісій та їхні голови і секретарі навряд чи підуть на фальсифікацію результатів виборів, оскільки існує загроза кримінальної відповідальності. Окрім цього, на дільницях виборчий процес фіксуватимуть відеокамери", - вважає Олена Кабашна.

Але у той же час представниця ОПОРИ не виключає "п'яних каруселей" - технології, що мала місце на місцевих виборах 2010 року. Тоді виборцям безпосередньо біля виборчих дільниць пропонували спиртне і просили проголосувати за певного кандидата.

Втім, казати про те, що вибори будуть абсолютно чесними і вільними, складно. Тиск на виборця все ж є, причому, часом проявляється у дивний спосіб: Новобузький районний суд, приміром, вже ухвалив два рішення про накладення адміністративного штафу на людей, які в усній формі закликали виборців не голосувати за Партію регіонів.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх