,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


«Київська єпархія РПЦ»
-5
«Київська єпархія РПЦ»


У Москві 5-6 жовтня 2011 р. відбулося чергове засідання Священного Синоду Російської Православної Церкви. Серед багатьох рішень Синоду два привернули до себе увагу вражаючою нетактовністю щодо прав «незалежності і самостійності в управлінні» УПЦ Московського Патріархату. Це журнали №97 і №98.

У обох документах структури Української Православної Церкви прямо називаються структурами Російської Православної Церкви.

«СЛУХАЛИ: Повідомлення Святійшого Патріарха Московського і вісієї Русі Кирила про Первосвятительські візити в єпархії Російської Православної Церкви.

Довідка: З часу попереднього засідання Священного Синоду Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав наступні єпархії Російської Православної Церкви: - Кримську, Київську, … Луганську, … Чернівецьку».

Хотілося б нагадати, що юридично не існує ні Кримської, ні Київської, ні Луганської, ні Чернівецької єпархій Російської Православної Церкви! Це єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату), яка в цілому, як структура з правами широкої автономії, а не по частинах, входить до складу Московського Патріархату.

Тому використання в офіційному документі Священного Синоду РПЦ подібних формулювань слід розцінювати не інакше, як формальне заперечення існування автономної структури УПЦ МП. Або ж це ляп тих, хто готував документи.

Бо якщо наявність автономної структури УПЦ МП Московською патріархією все ж таки визнається – тоді текст «Патріарх відвідав Київську єпархію Російської Православної Церкви» звучить приблизно так само, як «Патріарх здійснив архіпастирський візит на парафію Благовіщенського собору Російської Православної Церкви у Воронежі». Тобто не у Воронезьку єпархію, а саме на парафію, яка до єпархії ніби як і не має відношення.

Але те, що подібні формулювання внесені до документа Синоду свідомо, підтверджує наступний журнал – № 98. У ньому розповідається про візит Святійшого Католікоса-Патріарха Ілії II до Києва. При чому знову говориться про «задоволення візитом в Російську Православну Церкву Предстоятеля Грузинської Православної Церкви». Добре хоч тут не написали – «в Київську єпархію РПЦ».

Роками УПЦ МП прагне переконати українське суспільство, що вона – саме Українська Церква, а не філія РПЦ в Україні. В той же час Київський Патріархат постійно стверджував протилежне. І несподівано отримав союзника в особі Патріарха Кирила, який від візиту до візиту, від документа до документа старанно намагається довести, що насправді УПЦ МП – не більше ніж єпархії Російської Церкви.

Сергій СИДОРЕНКО –
для «Церква.info»

«Київська єпархія РПЦ»


My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх