,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Діонісій Ареопагіт як християнський філософ
  • 17 октября 2011 |
  • 16:10 |
  • Daily |
  • Просмотров: 1341
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
-1
Сьогодні Церква вшановує пам’ять страждання святого священномученика Діонісія Ареопагіта. Твори Діонісія прийшли до Київської Русі через південно-слов’янські переклади. Великої популярності вони набули у V ст., а у XVI ст. зазнали найбільшої критики. І, безперечно, його твори здійснили великий вплив на подальшу християнську філософію.

Священномученик Діонісій Ареопагіт походив з сім’ї язичників, він виховувався у місті Афінах. В молодості навчався еллінської премудрості.

Одного разу Діонісій, спостерігаючи у день розп’яття під єгипетським небом темряву, у подиві вигукнув:

«Або Бог – Творець всього світу – страждає, або настає кінець цьому видимому світу»!

Повернувшись з Єгипту до Афін, Діонісій одружився і, будучи першим серед співгромадян за благородством, розумом і чесністю, став членом ареопагу (орган влад в Древніх Афінах). На той час, святий апостол Павло проповідував в ареопазі про Розп’ятого і Воскреслого Христа. Діонісій, слухаючи слова святого апостола, зберіг їх у своєму серці. Якось, спілкуючись з Апостолом Павлом, запитав у Діонісія:

«Кого ви шануєте тут за Бога»?

Діонісій показав Апостолу Павлу в місті різних ідольських богів. Розглядаючи разом з Діонісієм цих богів, апостол Павло побачив один храм язичників, на якому був напис: «Невідомому Богові». Він запитав Діонісія:

- Хто цей «Невідомий Бог»?

- Той, - відповів Діонісій, - Який ще не явився серед богів, але Який прийде свого часу. Це Той Бог, Який царюватиме над небом і землею, і Царству Його не буде кінця.

Просвічений світлом Божественної благодаті, Діонісій почав прохати апостола помолитися за нього Богові, щоб Він був до нього милосердним і приєднав його до рабів Своїх.

Діонісій тоді прийшов із своєю сімєю до Апостола Павла і охрестився від нього. Після цього Діонісій залишив дім, дружину і дітей, був поставлений Апостолом Павлом єпископом в Афінах. А згодом, поставивши афінянам замість себе єпископа, Діонісій пішов до Риму, де його з радістю прийняв святий Климент, єпископ Римський.

Невдовзі Діонісій був посланий Климентом – разом з єпископом Лукіаном, священиком Рустиком, дияконом Єлевферієм та іншою братією – в Галлію для проповідування Слова Божого язичникам. Таким чином розповсюджувалося там Слово Боже. Але невдовзі, почалося друге після Нерона гоніння, за що потім святий Діонісій потім постраждає мученицькою смертю за служіння Ісусу Христу.

Схоплені під час гоніння римським полководцем святий Діонісій, Рустик та Єлевферій гідно тримались перед полководцем. Під час допиту римський полководець запитав, чи хочуть вони підкоритися цареві і принести язичницьким богам жертви. Вони відповіли:

«Ми – християни, шануємо Єдиного Бога, Який на небі, і Йому ми поклоняємося. Почувши ці слова, римський полководець у гніві наказав кинути їх до в’язниці. На наступний день мучитель у гніві наказав нещадно бити святих, а потім засудив їх на усічення мечем.

Коли святих вели з міста Афін до гори, що називалася Ареєвою, то Діонісій молився, звертаючись:

«Боже, Боже, Ти сотворив мене і навчив вічної Твоєї премудрості, відкрив мені Твої таїнства, і всюди, де б я не знаходився, Ти перебував зі мною; Дякую Тобі за все, що Ти здіснив через мене для слави пресвятого Твого імені, і за те, що Ти відвідав мене у старості, пригніченого трудами, але в прагненні споглядати Тебе, закликаючи мене до Себе з друзями моїми. Тож молюся Тобі: прийми мене і друзів моїх, будь милостивий до тих, яких Ти здобув Своєю Кров’ю і приєднав нас до Своїх слуг за наше служіння Тобі, бо Твоя є сила і слава з Отцем і Святим Духом навіки – віків".

Потім, промовивши слово «амінь», Діонісій схилив свою святу голову за пресвяте ім’я Ісуса Христа, і був усічений тупою сокирою. Разом з ним наклали своїми головами за Христа і святі Єлевферій та Рустик…DailyUA

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх