,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Свято Героїв у м. Палатайн
  • 26 июля 2011 |
  • 11:07 |
  • bayard |
  • Просмотров: 38500
  • |
  • Комментарии: 12
  • |
0
Свято Героїв відзначають майже 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН встановив 23 травня як відзначення Свята Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь.

Чому саме травень обрано для вшанування героїв? Тому що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України ХХ століття: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття – Микола Міхновський; 25 травня 1926 року – головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років – Симон Петлюра; 23 травня 1938 року – засновник і провідник ОУН – Євген Коновалець. У роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошенням незалежності України його святкування відновлено.

Герої творять дійсність, герої формують обличчя світу – вчора, сьогодні і завтра, бо вони готові віддати все, зокрема, і своє життя, щоби досягти своєї мети, щоби здійснити свою мрію. Ці герої залишили для нас, здавалось би, такі божевільні заклики: «Або все – або нічого!», «Або пан – або пропав!», «Перемога або смерть!»

Історія і сучасність різних цивілізацій, культур, народів – це історія і сучасність їхніх героїв. Історія і сучасність України, українського народу – це витвір героїв України, це справа людей, які віддали всі свої сили і своє життя для добра українського народу, його свободи і державності, могутності і процвітання. Україна – це потреба героїв, які поставили добро рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху.

Для теперішніх молодих українців, що, здебільшого, на жаль, можливо навіть нічого і не знають про сьогоднішнє свято або байдужі до нього, перш за все, важливо знати, що історія і сучасність України – це праця звитяжної української молоді: сотень тисяч юних, молодих, ледве двадцятирічних добровольців руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Легіону Січових стрільців Дмитра Вітовського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії Романа Шухевича і Олекси Гасина, сотень тисяч рядових українців, які боролися проти німецьких загарбників у лавах Червоної Армії, членів визвольного руху шестидесятників В’ячеслава Чорновола, учасників студентського голодування 1990 року, одним словом, усіх молодих українців, які боронили інтереси України навіть ціною власного життя…

Свято Героїв у м. Палатайн


Свято Героїв у м. Палатайн


Свято Героїв у м. Палатайн


Свято Героїв у м. Палатайн


Як уже зазначалося вище, для теперішніх молодих українців бути патріотом серед ровесників давно перестало бути модним, а ідея українського патріотизму в руках вправних політиканів стала знаряддям в боротьбі за владу. Тому зараз, як ніколи, важливо усвідомити, що нема особи поза людською спільнотою, нема особистого добра поза добром народу і держави, до якої ти належиш, і той, хто відрікається бути вірним інтересам своєї Батьківщини, свого рідного народу, буде примушений служити добру чужого народу.

Прислухаймося у цей день до мови могил. Хай до вух наших дійде голос великих покійників, що одним з’єднаним могутнім хором до нас, живих, промовляють: “Українці! Нема трудів, немає жертв, немає смерті, є тільки ціль, за яку ми і наші попередники від тисячоліть свої голови клали. Здійсніть наш заповіт”. І коли цього голосу слухатимуть мільйони, ми зможемо спокійно глянути у майбутнє. Бо тоді мільйони щоденним трудом, а коли прийде потреба, то жертвою крові свідчитимуть, що Україна живе, бореться, житиме і перемагатиме.

Сьогодні від нового покоління в цілому і кожного з нас зокрема залежить, чи звучатимуть гордо і могутньо слова «Україна і український народ» у третьому тисячолітті, на вершинах людської цивілізації, чи кане воно у забуття, зазнавши духовної і фізичної смерті. Будьмо ж гідними великої слави Героїв України, які твердо вірили, діяли, знали: українська нація зродилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крові на чорну українську землю.

А на святі в місті Палатайн програму було завершено національним гімном “Ще не вмерла Україна”, який співали усі присутні.

І наприкінці хочеться додати: “Пам’ятаймо, що українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя за її оборону.
My Webpage

Слава Україні! – Героям Слава!”

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх