,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Відбулася прес-конференція стосовно намагання рейдерського захоплення храму-меморіалу пам’яті жертв Чорнобиля
-3
Відбулася прес-конференція стосовно намагання рейдерського захоплення храму-меморіалу пам’яті жертв Чорнобиля


10 червня 2011 року у конференц-залі інформаційного агентства УНІАН відбулася прес-конференція представників Української Православної Церкви Київського Патріархату відносно ситуації, яка склалася стосовно Миколаївського храму-меморіалу на вул. Нагорній у Шевченківському районі Києва, а саме напад рейдерів на храм, які намагалися захопити його. Учасниками заходу стали Преосвященний єпископ Євстратій, голова інформаційного управління Київської Патріархії та безпосередньо настоятель парафія святителя Миколая протоієрей Іван Гащин.

Про непросту ситуацію, яка наразі складається відносно храму-меморіалу пам’яті жертв Чорнобиля представникам ЗМІ розповів Владика Євстратій. Зокрема подаємо коротку історію даної події.

8 червня 2011 р., приблизно о 6.30 біля Миколаївського храму-меморіалу на вул. Нагорній у Шевченківському районі Києва з’явилася група осіб – чоловіків спортивної статури, яка вивчала обстановку. За годину ті самі особи, озброєні металевими предметами, намагалися зламати двері та вдертися у храм. Охорона не дозволила їм цього зробити. Нападникам вдалося лише збити замок.

Очевидно, що ці рейдери діяли в інтересах представників Московського Патріархату, які з 2007 р. безпідставно намагаються захопити вказаний храм. Зараз, напередодні сесії Київради, на яку, з подачі депутата Володимира Дейнеги, вноситься питання про передачу храму громаді МП, у представників цієї конфесії виник намір рейдерськи захопити храм.

Закладення храму святителя Миколая було звершене Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у 1995 р. З цього часу діє громада Київського Патріархату, яка була одним з ініціаторів будівництва храму та опікувалася його проведенням. Згодом, у 2003 році, поруч з місцем будівництва для регулярного богослужіння громада Київського Патріархату встановила тимчасовий малий храм (каплицю). Після завершення основної частини будівництва храму 19 грудня 2004 р. Патріархом Філаретом було освячено хрести на куполи храму.
Храм-каплиця святого Миколая був задуманий і будувався, як частина меморіального комплексу в пам’ять про жертв Чорнобильської катастрофи. Саме як об’єкт меморіального комплексу, а не як суто культова споруда, цей храм будувався за кошти бюджету Шевченківського району, який фінансував не діяльність релігійної організації, а спорудження меморіального комплексу в пам’ять про подію, яка має загальносуспільне значення.

Але обмеженість можливостей району, а згодом зміна влади в ньому не дозволили повністю завершити будівництво. Проте на даний момент храм вже може бути місцем молитви. 26 квітня 2011 р., в день 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи, в цьому храмі Святійшим Патріархом Філаретом, єпископами та духовенством Київського Патріархату була звершена літургія, на якій були присутні також і представники Шевченківської РДА. 4 червня 2011 р. храм святителя Миколая Патріархом був освячений.

Зі зміною влади у Шевченківському районі у 2007 р. сталася прикра подія – нова влада вирішила фактично продати за 1 млн. доларів «благодійного внеску» право розпоряджатися храмом новоствореній громаді Московського Патріархату. У вересні 2007 р. розпочався процес укладання угоди на користування храмом з громадою Московського Патріархату, про що громада Київського Патріархату жодним чином не була поінформована. У листопаді 2007 р. Шевченківська районна у м. Києві рада ухвалила рішення від 08.11.07 №318, яким надала згоду на прийняття благодійного цільового пожертвування і доручила ШРДА укласти договір з Благодійним фондом Єлизавети Романової та релігійною громадою УПЦ МП.

Внаслідок цього у 2008 р. кілька разів навколо храму виникало протистояння – «покупці» з МП намагалися закріпити храм за собою. Проте у них нічого не вийшло: договір з Шевченківською РДА не був виконаний, гроші по ньому не були перераховані. Тому на сьогодні договір не має ніякої сили, а представники МП – не мають навіть формальних підстав претендувати на храм.

Тим більше, що в даній місцевості існує щонайменше три громади Московського Патріархату, дві з яких мають у своєму користуванні типові старовинні храми – Кирилівську церкву та Макаріївську церкву на Татарці, а одна використовує пристосоване приміщення. Жодного діючого храму Київського Патріархату, окрім тимчасового храму-каплиці, в даному мікрорайоні немає.

І Патріарх Київський Філарет, і громада храму неодноразово протягом багатьох років зверталися до влади з проханням передати храм святителя Миколая в користування громаді Київського Патріархату – тій громаді, яка опікується його будівництвом понад 15 років, яка понад 7 років молиться поруч з ним. Однак попередні представники районної та міської влади не чули цих справедливих прохань.
Днями листи з проханнями знову були надіслані – на адресу голови КМДА Олександра Попова та секретаря Київради Галини Гереги. Київський Патріархат та громада очікують від них справедливого рішення.

Наостанок єпископ Євстратій зазначив: «Цілком очевидно і в нас зараз немає впевненості, що рейдерські спроби захоплення храму не будуть повторені. Ми дуже вдячні українським патріотичним і громадським організаціям, які відгукнулися на прохання громади. Ми будемо молитися, щоб Господь дав розум Київській міській раді вирішити це питання по совісті, а також закликаємо громадськість, в тому числі журналістів, бути пильними до цього питання. Тому що лише громадська увага може забезпечити дотримання прав та закону. Я не думаю, що Київ, як столиця України, і влада зацікавлена в тому, щоб на фоні скандалу, який точиться стосовно фундаменту Десятинної церкви, потрібне ще одне вогнище міжконфесійного та громадського протистояння навколо храму святителя Миколая».

My Webpage

часи не ті, але звички "відібрати і поділити" залишилися...

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх