,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Украина упала на 131 место в рейтинге свободы СМИ
  • 21 октября 2010 |
  • 11:10 |
  • JheaD |
  • Просмотров: 121127
  • |
  • Комментарии: 5
  • |
Украина упала на 131 место в рейтинге свободы СМИУкраина заняла 131 место в ежегодном рейтинге свободы средств массовой информации, составленном международной организацией "Репортеры без границ".

Об этом говорится в сообщении "Репортеров без границ".
В 2009 году Украина занимала в этом рейтинге 89 место.
В сообщении отмечается, что со времени избрания Виктора Януковича президентом в Украине наблюдаются многочисленные случаи нарушения свободы слова.
130 место в рейтинге занял Ирак, 132 - Израиль.
Всего в рейтинге оценивается состояние свободы слова в 178 странах, первые места заняли Финляндия, Исландия, Нидерланды, Норвегия и Швеция.
В сентябре "Репортеры без границ" отмечали увеличение количества нарушений свободы слова в Украине.
В июле организация призвала Януковича обеспечить реакцию на нарушения прав журналистов и нарушения свободы слова в стране.


podrobnosti.uaВ щорічному рейтингу свободи преси "Репортерів без кордонів" Україна посіла 131-ше місце - падіння на 41 позицію.

У щорічному рейтингу свободи преси, який укладається міжнародною організацією "Репортери без кордонів", Україна впала до 131 позиції, опустившись на 41 сходинку з 90 місця рік тому.

Автори звіту відзначають "стабільне погіршення" свободи преси в Україні від часу обрання Віктора Януковича президентом у лютому 2010 року. Відтоді, на думку "Репортерів без кордонів", в український медіа-простір повертається цензура і дедалі виразніший конфлікт інтересів, який шкодить медіа-плюралізмові.

На відміну від України, Росія поліпшила свій рейтинг свободи преси. Та країна - на 140 сходинці порівняно зі 153-ою 2009 року. Російський рейтинг свободи преси повернувся до рівня 2008-го.

Головні тенденції, які відзначає цьогорічний рейтинг свободи преси, полягають у втраті позицій європейськими країнами, які традиційно посідали горішні місця в списку "Репортерів без кордонів", і в зростанні на понад утричі кількості країн, де журналістом бути найнебезпечніше. Якщо 2009 року таких країн було три, то тепер їх десять.

Серед 27 членів Євросоюзу 13 країн опинилися у верхній двадцятці списку, де країни Північної Європи не перший рік утримують лідерство. Але решта 14 країн ЄС мають відносно слабкі позиції: Італія - 49, Румунія - 52, а Греція і Болгарія -70.

Автори звіту "Репортерів без кордонів" зауважують, що збільшується також відрив "двієчників" від "відмінників".

Комунізм і посткомунізм: без поступу

Чотири комуністичні режими Азії - КНДР, Китай, В'єтнам і Лаос - потрапили до списку країн, де преса утискається найбільше. А до трьох антилідерів, які останні кілька років посідають найнижчі сходинки рейтингу - Еритреї, КНДР і Туркменистану - додалися Бірма, Руанда, Ємен, Китай, Судан, Сирія та Іран. Як сказано в доповіді організації: "Дедалі важче сказати, в котрій із цих країн ситуація гірша".

Уперше від часу першої публікації рейтингу "Репортерів без кордонів" 2002 року серед десяти найбільш ворожих до свободи преси країн немає Куби. Та країна поліпшила свої позиції завдяки тому, що звільнила частину своїх політичних в'язнів, зокрема 14 журналістів.

На пострадянському просторі, на думку авторів звіту, ситуація на краще не змінюється. Білорусія впала зі 151 місця на 154. У країнах Центральної Азії становище ще песимістичніше: Туркменистан - 176, Узбекистан - 163, Казахстан - 162, Киргисзтан - 159.

Рейтинг країн Балтії також дещо впав, але їхній відрив від інших колишніх радянських республік залишається вражаючим: Латвія - 30 місце (порівняно з 14 минулого року), Литва - 13 ( торік 10), Естонія - 9 ( у рейтингу 2009 - 6).

ua.korrespondent.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх