,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Скільки коштує спорядити дитину до школи в Україні
  • 30 августа 2010 |
  • 12:08 |
  • irenasem |
  • Просмотров: 66811
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
Кінець серпня – пора активних шкільних закупів й в Україні. Батьки разом із своїми чадами прямують на ринки та у великі супермаркети. Наш кореспондент вивчала ціни, вибір і тенденції на шкільних ярмарках України.

Перевагу батьки надають ринкам, бо можна одразу придбати все від дрібного шкільного приладдя до спортивного взуття і строїв. Чимало виїздять до інших міст на гуртові ринки, заощаджуючи до 30 відсотків витрат. Зазвичай усі закупи розпочинають з шкільного приладдя. На це доведеться викласти батькам приблизно 500 гривень.

Канцелярські прилади виросли в Україні у ціні

„Від 1,5 гривні до 5,5 гривень коштують зошити. Ціни у порівнянні з минулим роком зросли на 50 копійок. Взагалі вся "канцелярія" виросла у ціні на 30 відсотків. Щоденники були по 10 гривень, а тепер – 15 гривень”, - констатує Марія, продавець канцелярських товарів імпровізованої шкільної ятки у Львові. Подорожчання відчули й самі батьки. Практично всі відповідали, що нині витрат більше. Діти у свою чергу, відчуваючи напругу батьків, яка підсилюється фінансовими проблемами, не особливо примхливі до вибору.

„Люди беруть мінімально, бо все дороге, на 100-200 гривень. Як ми починаємо рахувати – аж страшно. Витратить 200 гривень – нічого практично не купивши. Так, кілька зошитів, ручки, олійці”, - розповіла продавець. Практично вся поліграфічна продукція – вітчизняного виробництва і більш-менш якісна, хизуються продавці, а от вже олівці та фломастери – скрізь китайського виробництва. Батьки нарікають, що доводиться постійно все докуповувати впродовж навчального року, бо крам неякісний.

У моді знову телевізійні зірки

Нині популярними є зошити і щоденники зі зображеннями учасників проекту „Фабрики зірок” чи відомих кіноакторів. Це улюблена тема учнів від 5 до 8 класу.

Старшокласники нейтральніші, їм до вподоби краєвиди і класичні теми. А от найдрібніші вимагають зошити і ранці із зображеннями звірів, машин та ляльок. „Мені подобається блузка і спідниця з ременем, зошити з лисичками і зайчиками. Рюкзак із зайчиком, а щоденник з котиком і мишкою”, - каже третьокласниця Софійка. Загалом зібрати одного учня до школи пересічній родині обійдеться не менше тисячі гривень. Рекордсменами є первачки, який все слід купити нове.

„Ми вже трохи скупилися: ранець, змінне взуття, приладдя. Все близько 2 тисяч гривень. Тільки ранець 180 гривень. Місячної зарплати не вистачить, бо я працюю у школі, і зарплата у мене менша ”, - каже Галина, мати першокласниці.

Хлопців вбирати простіше, ніж дівчат

Найдорожчим придбанням залишаються шкільні строї - від 220 і до 350 гривень. Виробник і колір – основні критерії відбору. Популярними є бордовий та синій, цікавляться і зеленим. Цікаво, що „першу скрипку” у підборі форми завжди відіграє мати, і купують те, що подобається батькам, а не самій дитині, розповідають продавці.

А от із ранцями ситуація кардинально інша, тут ініціативу проявляє дитина, і для неї головне, щоб малюнок був до душі. Батьки можуть лише звернути увагу на тверду до спини основу і на цих двох критеріях, зазвичай, вибір закінчується. Не сумнівайтеся, що готуючи до навчання школярку Ви витратите більше часу і більше грошей, бо ж з хлопцями значно простіше.


Галина Стадник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх