,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Українців запитали, що значить для них незалежність
  • 24 августа 2010 |
  • 14:08 |
  • Batman |
  • Просмотров: 45219
  • |
  • Комментарии: 10
  • |
0
Українців запитали, що значить для них незалежність

Більше половини українців, 52,3%, під терміном незалежність розуміють економічну незалежність від сусідніх держав, свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

Так, згідно з результатами дослідження, майже половина опитаних (48,7%) розуміє під цим терміном політичну незалежність від інших країн, а 41,2% - територіальний суверенітет.

Разом з тим близько третини опитаних вважають, що незалежність - це авторитетність держави на міжнародній арені (36,9%) і власна національна культура (33,2%).

При цьому більше чверті українців (27,9%) розуміють під терміном незалежність власну державну мову - українську, а кожен п'ятий опитаний (19,6%) - незалежну українську церкву.

Варто також зазначити, що, згідно з результатами опитування, відповідь інше на це питання дали 5,1% респондентів, а 7,2% - не змогли відповісти.

Тим часом, як свідчать результати опитування, більшість українців (77,3%) готові заради незалежності України купувати продукти харчування вітчизняного виробника.

Як повідомляється, більше половини опитаних заявили, що готові зберігати заощадження і здійснювати грошові операції в державній валюті (61,3%), не продавати землю і нерухомість іноземцям (57,2%), пропагувати українську культуру іноземцям (51,3%).

Водночас половина українців (50,7%) готові купувати промислові та побутові товари вітчизняного виробника, менше половини - відпочивати на вітчизняних курортах (46,1%) і захищати Україну зі зброєю в руках, у разі збройного конфлікту, що загрожує її незалежності (43,8%).

Результати опитування також показали, що більше третини опитаних (39,9%) готові говорити державною мовою, а більше чверті (28,4%) - лікуватися тільки препаратами вітчизняного виробництва.

При цьому більше платити за газ та енергоносії заради незалежності України готовий тільки кожен шостий громадянин (15,1%). Відповідь "інше" на це питання дали 2,7% респондентів, а 5,9% - не змогли відповісти на нього.

Як повідомлялося, згідно з результатами опитування, проведеного Центром Разумкова, більше половини українців (50,4%) вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямку.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 серпня, в Україні відзначається найбільше національне свято - День Незалежності.

Цього дня в 1991 році, через п'ять днів після державного перевороту в Москві, Україна вийшла зі складу СРСР і проголосила себе незалежною демократичною державою. Верховною Радою було прийнято Акт проголошення незалежності України, який у грудні того ж року був підтверджений всенародним референдумом.

Телефонне опитування на тему Незалежність України очима українців Інститут Горшеніна провів з 22 по 23 серпня 2010 року. Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх