,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Комітет свободи слова відхилив законопроект Колесніченка про організації і ЗМІ, які фінансуються з-за кордону
  • 5 февраля 2014 |
  • 17:02 |
  • нах... |
  • Просмотров: 785
  • |
  • Комментарии: 8
  • |
-4
Члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, присутні на черговому засіданні 5 лютого, одноголосно відхилили проект закону № 4041 «Про організації, які отримують фінансування з-за кордону», внесений народним депутатом Вадимом Колесніченком.

Голова Комітету Микола Томенко сказав, що в цьому проекті пропозиції в частині про доступ до публічної інформації ідеологічно перекручені, оскільки раніше члени Комітету вимагали прозорості і публічності і контролю передовсім від організацій, які є носіями владних повноважень. «А тут виявилося наступне: якщо ви хочете контролювати владу, то ми будемо контролювати кожен крок медіа і громадських інституцій. Я вже не кажу про те, що це калька з законопроектів братніх сусідніх держав Білорусі і Росії», - сказав пан Томенко.

Секретар громадської ради при Комітеті свободи слова Тарас Шевченко повідомив, що громадська рада рекомендує відхилити цей проект з кількох причин.

«Ми розглядали цей проект в частині діяльності ЗМІ. Він поширюється на будь-яке ЗМІ, якщо воно має хоча б одного передплатника за кордоном, як на організації, що фінансуються з-за кордону. Ми вважаємо це нонсенсом. Також він пропонує поширювати норми закону про доступ до публічної інформації на ЗМІ. Ідея, начебто, виглядає хорошою, але насправді вона є жахливою. Тому що неможливо закон про доступ поширювати на такі категорії інформації, як документи журналістів, так само як і на документи адвокатів чи лікарів. Навпаки документи журналістів і медіа у нас захищено відповідно до міжнародних стандартів. На сьогоднішній день передбачено, що такі документи можна отримати тільки через судове рішення. Так само вимоги щодо прозорості ЗМІ прописані в спеціалізованих законах: в законі про ЗМІ, телебачення і радіомовлення, тому окремої норми не потрібно», - сказав він.

Нагадаємо, нова законодавча ініціатива пана Колесніченка передбачає створення реєстру некомерційних організацій, які фінансуються з-за кордону.

За новим законопроектом, громадські об'єднання, які отримують фінансову підтримку з-за кордону, зобов'язані подавати та оприлюднювати щорічні звіти про діяльність та фінансовий звіт до Міністерства юстиції України.

Також громадські об'єднання і ЗМІ мають оприлюднювати інформацію про обсяги фінансування, отриманого з-за кордону.

Як писала «Телекритика», попередня законодавча ініціатива Вадима Колесніченка Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) посилювала регулювання діяльності громадських організацій в Україні. Цей закон вносив зміни до закону «Про громадські об'єднання» - зокрема, вводилось поняття «громадське об'єднання, що виконує функції іноземного агента».

Як повідомляла «Телекритика», 28 січня Верховна Рада на своєму позачерговому засіданні визнала такими, що втратили чинність, 9 з 12 законів, ухвалених парламентом 16 січня.

http://www.telekritika.ua/pravo/2014-02-05/90126

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх