,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


У МВФ запевняють, що тарифи для українців можна підвищувати поступово
  • 7 декабря 2013 |
  • 13:12 |
  • нах... |
  • Просмотров: 654
  • |
  • Комментарии: 8
  • |
-10

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не наполягає на одномоментному збільшенні тарифів на 40%, а рекомендує підвищувати їх до економічно обґрунтованого рівня поступово, у кілька етапів протягом кількох років. При цьому одночасно Фонд рекомендує компенсувати найменш забезпеченим верствам населення втрати від такого підвищення шляхом посилення адресної соцдопомоги.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше.

Він підтвердив позицію Фонду, що «поточні вкрай низькі тарифи газо - і теплопостачання для населення не можуть більше підтримуватися».

«Звичайно ж, ми не вважаємо, що рівня тарифів, які повністю покривають собівартість, можна досягти за один день з урахуванням того, який шлях ще треба для цього пройти. Ми рекомендуємо, щоб тарифи підвищувалися поступово і рішуче в кілька етапів протягом кількох наступних років до економічно обґрунтованого рівня, що покриває собівартість закупівель газу», - сказав він.

При цьому, він наголосив дуже важливий аспект рекомендацій МВФ, який дуже часто забувають вказувати - одночасно з поступовим підвищенням тарифів МВФ рекомендує компенсувати його наслідки, тобто посилити адресну соцдопомогу тим, хто найбільше потребує таких субсидій.

«Дуже важливо відзначити, що одночасно ми рекомендуємо посилити адресну соціальну допомогу для найменш забезпечених 40% домашніх господарств за рахунок розширення існуючих програм, що ґрунтуються на оцінці рівня доходів», - зазначив Ваше.

«На жаль, цей аспект наших рекомендацій - необхідність компенсувати значної частини домогосподарств наслідки від підвищення тарифів - часто випадає з поля зору», - додав представник МВФ.

Крім цього, зазначає він, щоб знизити витрати і забезпечити стійкість енергетичного сектора, безсумнівно, знадобляться й інші кроки, які дадуть віддачу через значно більш тривалий час. Зокрема, це має бути підвищення енергоефективності та збільшення видобутку енергоносіїв всередині країни.

Така політика, за його словами, є необхідною умовою не тільки для того, щоб знизити квазіфіскальні втрати і бюджетні субсидії, але і щоб «приборкати» дефіцит рахунку поточних операцій, вивільнити кошти для інвестування у внутрішній видобуток. При цьому «ключовим середньостроковим завданням влади» представник МВФ називає «досягнення енергетичної незалежності».

Зазначимо, що в МВФ заявили, що дуже низькі роздрібні тарифи покривають лише 20-30% економічних витрат і в 3-5 разів нижчі, ніж тарифи в сусідніх країнах-імпортерах, що є основною причиною високих енергетичних субсидій в Україні, обсяг яких оцінюється в 7,5% ВВП (за підсумками 2012 р.).


http://4post.com.ua/economics/197491.html

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх