,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Найбільший інвестор в економіку України — російський бізнес"
  • 18 октября 2013 |
  • 12:10 |
  • нах... |
  • Просмотров: 465
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
+11
Міжнародна конференція два дні тривала в Полтаві. Українські та російські науковці, вчені, бізнесмени й політики обговорювали економічні плюси, які матиме Україна, якщо відмовиться підписувати Асоціацію з Євросоюзом та вступить у Митний та Євразійський економічний союз, який запрацює з 2015 року.

— Розрахунки доводять, що економічні інтереси України лежать у площині Митного союзу. Та, мабуть, настрої певної частини українських фінансистів лежать на Заході. Через те Україна близька до підписання асоціації з Євросоюзом, і цей крок може стати хибним. Зараз у Європі велика економічна криза, і від неї найперше потерпають країни, які недавно вступили у Євросоюз — Болгарія, Греція, — говорить Тамара Гузенкова, заступник директора Російського інституту стратегічних досліджень. — Відчуття, що, наближаючи Україну, Євросоюз використає її ринок та економічний потенціал. Їм це потрібно, щоб знизити прес і тиск економічної кризи.

Від 2015 року Росія, Білорусь і Казахстан почнуть співпрацю в рамках Євразійського економічного союзу. На конференції експерти спрогнозували, якщо до нього приєднається Україна — матиме стабільне зростання економіки.

— Американська та західна економічні моделі себе вичерпали. Митний та Євразійський союзи — нова, найперспективніша економічна модель, збудована на принципах кооперації. Євразійський економічний союз може дати широкі можливості Україні в усіх галузях — машинобудівній, кредитній, авіаційній, — розказує Володимир Патрушев, доктор соціологічних наук, професор Російської академії народного господарства і державної служби при президентові Російської Федерації. — Європа бачить ці можливості і схвалює подібну економічну модель. Вони ще самі будуть у нас вчитися й дякувати, а не критикувати.

Для України товарообіг із Митним союзом за минулий рік становив $56 млрд. Це на $13 млрд більше за рік спів­праці з Євросоюзом.

— Якщо брати готову продукцію, то її за минулий рік на територію Митного союзу Україна поставила на 13,5 мільярда доларів, а в Європейський Союз — на 3,5 мільярда, — пояснює Вік­тор Спаський. — Ідуть розмови, що з підписанням Асоціації ваша країна у майбутньому щороку поставлятиме в Європу 40 тисяч тонн курятини. Але на територію Митного союзу Україна вже постачає 55 тисяч тонн! Так само по машинобудуванні — у Росію, Білорусь та Казахстан українці експортували вагонів і локомотивів на 4 міль­ярди. Найбільший інвестор в економіку України — російський бізнес. Наші підприємці вклали 16,5 мільярда у вашу країну. Цифри доводять, що по всіх напрямках співпрацювати з Митним союзом вигідніше.

Віктор Спаський застерігає, у разі підписання Асоціації з ЄС — на українську територію наступного дня хлинуть товари з Європи.

— У свою чергу, Україна не матиме права так активно експортувати товари, бо дуже сумніваюся, що вони відповідають нормам, що встановлює Євросоюз, — пояснює екперт.

Після підписання Асоціації з Євросоюзом Україна втратить коопераційні зв'язки, товарообіг та інвестиції з Митного союзу.

— Піде занепад малого та середнього бізнесу, який не зможе працювати під жорсткими директивами Європи. Будуть проблеми з виїздом українців у Росію на роботу, бо бар'єри зніматимуться тільки для членів Митного союзу, — зазначає Спаський. — Виїхати ж до Європи не так легко, бо безвізовий режим — далека перспектива. Та й навіщо туди виїжджати, аби, у кращому випадку, працювати в ресторанах? Краще підіймати власну країну і працювати на своїх високотехнологічних підприємствах, що будуватимуться й розвиватимуться на територіях країн, що входитимуть у Митний союз та разом співпрацюватимуть у Євразійському економічному союзі.

Сергій ДЗЕХ

http://gazeta.ua/articles/comments-newspaper/_najbilshij-investor-v-ekonomiku-ukrajini-rosijskij-biznes/521572

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх