,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


В.Медведчук: європейцям можна проводити референдуми з будь-якого приводу, а українцям — ні
  • 16 октября 2013 |
  • 13:10 |
  • нах... |
  • Просмотров: 497
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
+10
На думку лідера Громадського руху “Український вибір” Віктора Медведчука, “гаранти демократії” з ЄС навмисно не помічають, що українська влада забороняє своїм громадянам проводити референдуми в країні. Про це політик написав у своєму блозі, повідомляє УНН.

“У столиці Польщі Варшаві пройшов референдум з питання припинення повноважень мера Ханни Гронкевич — Вальц. Її критикують за нездатність вирішити нагальні проблеми (зростання цін на громадський транспорт, скорочення витрат на освіту, відсутність контролю за роботою метробудівців), а також за повальну бюрократію.

Зрозуміло, є у референдуму і політичний підтекст — Гронкевич — Вальц є членом правлячої “Громадянської платформи” Дональда Туска, її відставки вимагає опозиційна “Право і справедливість” Ярослава Качинського. Туск закликав варшав’ян референдум бойкотувати.

За даними екзит-полу, майже 94% взяли участь в референдумі городян підтримали відставку мера, але явка склала всього 27,2%, у той час як для визнання референдуму таким, що відбувся потрібно 29%. Так що крапка в цій історії ще не поставлена.

Повідомлень щодо керівних вказівок Брюсселя і заяв про те, що такі питання повинні вирішувати політики (а саме так прокоментував ініціативу проведення нашого референдуму посол ЄС в Україні) я не чув. І сумніваюся, що вони були.

Хочу відзначити, що чергові вибори мера у Варшаві повинні були відбутися через рік. Але в Польщі не економлять на демократії. Раз громадяни хочуть провести референдум, а на його підтримку було зібрано понад 160 тисяч підписів, значить, його треба проводити.

Прем’єр проти? Він діє політичними методами — звертається до своїх виборців. Ніхто не подає до суду на організаторів референдуму і не намагається його скасувати під надуманим приводом.

Саме так діє європейська демократія в європейській країні. З питання, зауважимо, набагато менш важливого, ніж вибір напрямку інтеграції. Воля народу — передусім.

Те, що відбувається в Україні — очевидна демонстрація подвійних стандартів ЄС. Європейцям проводити референдуми можна коли завгодно і за будь-якого приводу. Українцям проводити референдуми не радять, а якщо влада волевиявленню народу перешкоджає — “гаранти демократії” цього “не помічають”. Демократія і право вибору — не для українців. Це явний показник того, як в ЄС будуть ставитися до України після підписання Угоди про асоціацію", — написав В.Медведчук.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1261476-v-medvedchuk-yevropeytsyam-mozhna-provoditi-referendumi-z-bud-yakogo-privodu-a-ukrayintsyam-ni

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх