,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ЄС висуває Україні економічний ультиматум — В.Медведчук
  • 11 октября 2013 |
  • 13:10 |
  • нах... |
  • Просмотров: 990
  • |
  • Комментарии: 7
  • |
+11
На думку лідера Громадського руху “Український вибір” Віктора Медведчука, Євросоюз у своїх вимогах до України відкрито лобіює іноземний бізнес і висуває нашій країні економічний ультиматум. Про це політик написав у своєму блозі, повідомляє УНН.

“Нас довго переконували, що для підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україні залишилося виконати тільки політичні умови — прийняти низку законів щодо реформи правосуддя, вирішити питання Тимошенко і т. д. Але днями виявилося, що Європа висунула і нові економічні вимоги. У ході візиту до Києва єврокомісар з торгівлі Карел де Гухт заявив: “Вам потрібно відповідати не тільки політичним, а й економічним умовам (для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. — В.М.). У контексті підписання угоди у Вільнюсі вам як і раніше потрібно зробити кілька речей”.

Ці “кілька речей” включають шість пунктів:
1. Зробити кроки з поліпшення бізнес-клімату.
2. Відмовитися від утилізаційного збору або ввести його і для українських виробників.
3. Відмінити захисні спецмита на імпорт автомобілів з Євросоюзу.
4. Скасувати квоти на імпорт вугілля і коксу.
5. Відмовитися від місцевої складової для проектів “зеленої ” енергетики, тобто від положень Закону “Про електроенергетику” щодо “зеленого” тарифу. Відповідно до цього закону, 30% (а з майбутнього року — 50%) обладнання для вітро- і сонячних електростанцій має бути українського виробництва. Інакше оператори електростанцій не зможуть розраховувати на “зелений” тариф.
6. Відкликати українську заявку про перегляд тарифів у рамках СОТ.

Легко зрозуміти, що п’ять останніх пунктів — відкрите лобіювання Євросоюзом іноземного (не тільки європейського) бізнесу. Так, проблема з пільгами, які має український автопром, то є пара виробників, неоднозначна. Однак всі інші вимоги — яскравий приклад диктату Брюсселя, який коштуватиме українцям робочих місць. Так, скасування квот на імпорт вугілля загрожує закриттям шахт, зростанням безробіття серед гірників.

Особливо відзначимо вимога відкликати заявку в СОТ про перегляд мит. Чому так турбуються європейці? Припустимо, Україні вдасться домогтися підвищення мит та Угода про асоціацію буде підписана, однак ЄС це підвищення не торкнеться. Оскільки угода передбачає куди більш ліберальний режим у торгівлі з Євросоюзом, ніж у торгівлі з іншими членами СОТ, — повне скасування мит. Навіщо європейцям хвилюватися, якщо Україна, скажімо, підніме мита на китайський і турецький ширвжиток? (До речі, експерти кажуть, що і від скасування локалізації “зеленого” тарифу виграють в основному китайські виробники.).

Але насправді причини для хвилювань цілком очевидні. У Китаї та інших неєвропейських країнах багато видів продукції, що поставляється в Україну, випускають транснаціональні корпорації з ведучим участю європейського капіталу. Лобістом цих ТНК і виступає пан де Гухт.

Тому Брюссель вимагає від Києва куди більшого відкриття ринків, ніж передбачає Угода про асоціацію з ЄС. Отже, втрати для України від підписання цього документа будуть ще більшими, ніж припускають навіть його противники.

Саме ж поява списку Гухта — закономірний результат принизливого прагнення нашої влади будь-якою ціною (“безальтернативно”!) підписати у Вільнюсі Угоду про асоціацію. Бачачи , як хоче цього Київ, Брюссель готовий висувати йому все нові і нові вимоги. Якщо мета української влади — асоціація заради асоціації, значить всі умови вона буде виконувати , чого б це не коштувало українському народу", — написав В.Медведчук.


http://www.unn.com.ua/uk/news/1259687-yes-visuvaye-ukrayini-ekonomichniy-ultimatum-v-medvedchuk

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх