,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Російський політолог: Державна мова в Україні – це питання прав людини
+12

Питання державної мови в Україні потрібно розглядати з точки зору прав та рівності двох найбільших у державі громад: україномовної та російськомовної.

Таку думку висловив російський політолог Сергій Марков на Міжнародному форумі Ліги експертів пострадянського простору «Пострадянський світ 2020: ризики, виклики, сценарії» у Харкові, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Питання державної мови в Україні - це питання рівності двох громад, це питання прав людини. Звісно, повинні бути преференції українській мові. Це демократичне та цивілізоване рішення, але при цьому допомога українській мові не повинна означати заборону російської», - сказав Марков.

На його думку, за російську мову повинні нести відповідальність всі країни колишнього Радянського Союзу, а українську має підтримувати власне Україна.

«Демократія - це тоді, коли всі громади мають рівні права. Тому ми завжди відстоювали й будемо відстоювати права української мови з повним розумінням того, що за російську мову несуть відповідальність усі: Росія, Білорусь, Україна, Казахстан. Тобто всі країни, де живе велика кількість російськомовного населення. А за українську мову особливу відповідальність несе держава Україна», - сказав російський політолог.

При цьому Марков висловив занепокоєння, що нині в Україні "україномовна меншість намагається нав’язати російськомовній більшості свою волю". На підтвердження своїх слів він повторив відому тезу, яку часто використовують російські політики, що нібито останнім часом в Україні зменшилася кількість російськомовних шкіл та дитячих садків.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rosiyskiy_politolog_dergavna_mova_v_ukraiini__tse_pitannya_prav_lyudini_1826569

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх