,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


“Свобода” пропонує обкласти митом російські книжки
-11
Група депутатів фракції ВО “Свобода” пропонує обкласти митом ввізну книжкову продукцію. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді нардепи Р.Кошулинський, І.Фаріон, І.Кривецький та М.Блавацький, повідомляє УНН.

Законопроект передбачає ставку мита у розмірі 5%.

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого кроку пояснюється тим, що критичним станом української книговидавничої галузі та необхідністю підтримки вітчизняного виробника.

“За даними Держкомстату у 2012 році обсяг імпорту в Україну товарів групи 49 (друкована продукція, періодичні видання або інша продукція поліграфічної промисловості; рукописи або машинописні тексти та плани) склав більше 116 млн. доларів. Серед них обсяг імпорту власне книжкової продукції (товарна група 4901 — друковані книги, книжки,брошури тощо) склав майже 39,5 млн. доларів. Більшість загального обсягу імпорту книжкової продукції на суму майже 20 млн. доларів надійшла з Російської Федерації”, — йдеться у пояснювальній записці.

Автори законопроекту наголошують, що Державний комітет статистики оперує даними лише про легально ввезену продукцію. “Насправді ступінь домінування російської книжки в Україні значно більша, адже обсяги її продажу перевищують обсяги офіційного імпорту в багато разів”, — сказано у пояснювальній записці.

Отримані від сплати мита кошти народні депутати пропонують спрямувати на підтримку вітчизняного книгодрукування.

Як повідомляв УНН, станом на 1 квітня цього року випустили 3 тис. 819 видань накладом майже 11 тис. примірників.

Також за даними державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції наразі в країні існує 5 тис. 400 суб’єктів видавничої справи. Найбільше їх розміщено у Києві – 2 тис. 141 та в Харківській і Донецькій областях – 689 та 328 відповідно.

Водночас, показник кількості книжкової продукції на душу населення недостатній. У 2012 році він становив 1,4 книги на одного громадянина України.

Держкомтелерадіо України розробив Концепцію державної цільової національно-культурної програми по популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2014-2018 роки, яка вже затверджена урядом.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1212491-svoboda-proponuye-obklasti-mitom-rosiyski-knizhki

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх