,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Європа не допоможе Україні вирішити газові питання – В.Медведчук
  • 1 февраля 2013 |
  • 13:02 |
  • нах... |
  • Просмотров: 779
  • |
  • Комментарии: 5
  • |
+3

Європейський союз не допоможе Україні у вирішенні газових питань. Про це сказав ініціатор Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук, повідомляє УНН.

В.Медведчук зазначив, що проблема російсько-українських відносин у сфері енергетики знову перейшла в гостру стадію.

"Традиційно на початку року між Україною і Росією виникла суперечка, хто кому і скільки винен. Так, "Газпром", посилаючись на раніше підписані угоди, вимагає від української сторони 7 млрд доларів за недобір газу за підсумками 2012 року", - сказав В.Медведчук.

Разом з цим позиція ЄС залишилася незмінною, мовляв, щоб там не було між Росією та Україною, це ніяк не позначиться на поставках енергоресурсів до Європи.

"Наша влада знаходиться в ілюзії щодо того, що ЄС, як споживач російського газу, є природним союзником України, як транзитера. Насправді це не так. У кожної сторони свої інтереси.

Метою Росії є довгострокові і стабільні поставки газу в Європу. Мета ЄС полягає в тому ж, причому обидві сторони зацікавлені в максимальній диверсифікації транзиту. Навпаки, наші інтереси - рівно в протилежному. Україна, як основний канал транспортування російського газу до Європи, повинна була боротися за цю монополію, як економічними, так і політичними методами. Тобто, забезпечити найбільш вигідні умови та гарантувати стовідсоткову надійність транзиту. Не знижка нам потрібна, а дохід від транспортування - ось у чому полягає мета української газової політики.

Замість цього, наші дипломати й перші особи країни воліли думати, що Європа готова з якихось ірраціональних міркувань поступитися своїми інтересами і буде підтримувати Україну в конфлікті з Росією. Фатальна помилка! Пам'ятаю, як вісім років тому на Печерських пагорбах всерйоз обговорювалася ідея швидкого вступу до НАТО, щоб чергове підвищення цін для України Альянс класифікував би як загрозу безпеці зі всіма наслідками. У світлі такого неадекватного розуміння ситуації, спільне рішення держав ЄС і Росії будувати обхідні газопроводи вже не виглядає дивним", - пояснив В.Медведчук.

Також, за словами В.Медведчука, є незрозумілим, навіщо Україна у 2010 році приєдналася до Європейської енергетичної хартії і транзитного протоколу, адже хартія захищає інтереси країн-споживачів якраз на шкоду транзитерам. Тобто, на шкоду нашим інтересам".

"Напевно, в Києві думали, що з підписанням цього документа вдасться втягнути Євросоюз у російсько-український конфлікт з приводу газових договорів. Але в результаті, єдине, що отримала наша країна - це безперервні нагадування про те, що потрібно виконувати Хартію, ні в якому разі не перешкоджаючи транспортуванні газу з Росії. При цьому сам ЄС, зрозуміло, розвиває і поглиблює співпрацю з Росією.

Отже, пора вже зрозуміти, що ніхто і ніколи не буде вирішувати наші проблеми за нас. Не потрібно, та й марно, кивати в бік Євросоюзу за його проєвропейську позицію. Єдине, що ми можемо від них отримати - це вельми корисний урок. Урок про те, як потрібно захищати свої інтереси. І якщо українська політика в газовій сфері дійсно стане проукраїнською, то домовитися з партнерами буде набагато легше. У тому числі, і з Росією", - резюмував В.Медведчук.

Нагадаємо, нещодавно В.Медведчук зазначав, що видобуток сланцевого газу в Україні потягне за собою масштабні екологічні проблеми.http://www.unn.com.ua/uk/news/1182811-yevropa-ne-dopomozhe-ukrayini-virishiti-gazovi-pitannya-v-medvedchuk

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх