,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Антифашистський фонд видав книгу про УПА для східних регіонів України
+8
Антифашистський фонд видав книгу про УПА для східних регіонів України


23 травня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» народний депутат України Вадим Колесніченко представив книгу «ОУН і УПА: дослідження про створення «історичних міфів».

Книга видана Міжнародним антифашистським фондом, який очолює депутат.

За словами Колесніченка, поштовхом для видання стало звеличення та міфологізація ОУН та УПА в Україні деякими політиками та науковцями.

«Всі країни Європи були піддані колабораціонізму і з цього приводу були зроблені чіткі висновки. Проте, в нашій державі дивним чином почала формуватися нова точка зору, нові політичні віяння і колаборантський рух, з моєї точки зору, стали підносити як подвиг», – зазначив політик.

У виданні зібрані роботи знаних істориків – дослідника з Канади Пера Андерса Рудлінга та американця Тімоті Снайдера, а також молодого німецького історика Ґжеґожа Россолінського-Лібе. В Україні він відомий своєю скандальною лекцією про життєвий шлях Степана Бандери.

У представлених дослідженнях діяльність ОУН, зокрема Степана Бандери, визнана фашистською. Крім того, дослідники суперечать українським історикам Володимиру В’ятровичу та Олександру Годуну, які заперечують належність Бандери до фашистського руху.

Натомість у книзі немає робіт відомих вчених, які оцінюють діяльність ОУН та УПА не так категорично. Мова йшла, зокрема, про українського історика Ігоря Іллюшина та поляка Ґжеґожа Мотику.

Депутат не зміг пояснити за якими критеріями були відібрані роботи для публікації. Він наголосив, що виступає лише упорядником й не може сам оцінювати науковців. Однак, саме зібрані у книзі роботи він називає «достеменно науковими».

Вадим Колесніченко переконаний у важливості книги. Її видано накладом 10 тисяч екземплярів. Розповсюджуватися буде безкоштовно у бібліотеках і громадських організаціях. Також вона є у вільному доступі в електронному вигляді. Наразі представлений російськомовний варіант, але обіцяють і видання українською мовою.

На думку Колесніченка, книга є важливою, передусім, для східних регіонів України. Вже відбулася презентація у Севастополі. Готують у Запоріжжі, Луганську та Харкові.

На запитання чи буде презентація у Львові, він сказав, що не вважав за необхідне представляти книгу там, де її відмовляються сприймати.

«Вести діалог зі сліпо-глухонімими, переконаними в своїй винятковій правоті, безглуздо… З фанатиками говорити марно. Я не збираюся створювати паблік рілейшенз для радикалів і неонацистів. Ці книги будуть спрямовані в ті громадські організації, які хочуть ознайомитися з правдою. Якщо у Львові визнають за необхідне і мене запросять, я із задоволенням приїду. Хоча я не автор цих статей. Я просто зібрав їх, отримав авторське право, знайшов кошти», – сказав політик.

http://gazeta.ua/articles/history/_vadim-kolesnichenko-vidav-zbirku-pro-oun-i-upa/437286

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх