,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Завдяки" Табачнику ЛНУ доведеться звільнити половину викладачів 4 факультетів?
  • 8 июля 2011 |
  • 20:07 |
  • нах... |
  • Просмотров: 86681
  • |
  • Комментарии: 12
  • |
0
Одному з найстаріших вишів країни - 350-річному Львівському національному університету Франка - суттєво "обрізали" державне замовлення на підготовку фахівців по всіх "стратегічних" спеціальностях - через це на деяких факультетах доведеться звільнити половину викладачів.

Про це пише Бюро журналістських розслідувань "Свідомо".
Скорочення торкнулося не лише економічних і правових спеціальностей, про що заявляв міністр освіти Дмитро Табачник у грудні минулого року, а й тих, котрі Міносвіти обіцяло не скорочувати, а додавати - хімія, біологія, геологія, географія, комп’ютерні науки. Зокрема, на 36% "зрізали" бюджетні місця факультету природничих наук, на третину - комп’ютерні науки і історію, на 50% зменшили замовлення на культурологів і книгознавців, журналістів і політологів.
У МОНМС взагалі прибрали держзамовлення на підготовку хореографів, для котрих викладав Олег Петрик - заслужений артист України і соліст балету Львівського національного академічного театру опери та балету.
Майже на половину обрізали один із найпотужніших факультетів правознавства, який представляє одну з чотирьох юридичних шкіл країни, і більше як на половину "різанули" економістів, причім на 100% зрізали маркетологів та бакалаврів з економіки підприємства.
Загалом бюджетних місць у виші поменшало на 20,5% для денного навчання і на 55% для заочного, при обіцяних МОНМС 10–15%.
В університеті очікують, що, враховуючи цю ситуацію, доведеться звільнити половину викладачів юридичного, економічного факультетів, факультету політології та факультету мистецтв. Закриватимуться цілі кафедри.
"Свідомо" порівняло таке скорочення з іншим вищим навчальним закладом. Зробити це досі неможливо - Міносвіти не оприлюднило цифри державного замовлення для кожного окремого університету.
Лише одиниці вишів "вибили" ці цифри з адміністрації МОНМС та опублікували їх. Тому порівнювали з грандовим університетом Шевченка, де приблизно такий же набір спеціальностей.
У КНУ держзамовлення на підготовку бакалаврів "впало" на 17,9% - з 2515 до 2065 місць. При цьому правознавців тут замовили приблизно на 18% менше, ніж торік , факультет природничих наук "обрізали" на 16,7%, історію на чверть, економіку на 10%.
Тобто, всі стратегічні напрями, на котрі досі найбільший попит абітурієнтів, а отже і прибутки від цього теж більші, в столичному виші постраждали менше, ніж у львівському, але так само були "обрізані" хіміки, біологи, географи і геологи, чого МОНМС обіцяло не робити.
За яким принципом розподілялися бюджетні місця в університетах і чому міністр освіти Дмитро Табачник, попри обіцянки не чіпати природничі, математичні і комп’ютерні напрями, скоротив їх - невідомо. Жодних критеріїв поділу Міністерство освіти не має.

http://expres.ua/news/2011/07/08/47500

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх