,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Харківська "Свобода" вшанувала жертв Другої світової
-2
Харківська "Свобода" вшанувала жертв Другої світової

8 травня 2011 р. Харківська обласна організація ВО "Свобода" спільно з представниками Української Народної Партії долучилися до меморіяльних заходів на честь 66 річниці завершення Другої світової війни у Європі. Ініціятором пам‘ятної акції традиційно виступила Харківсько-Полтавська Єпархія Української Автокефальної Православної Церкви.

О 14-00 в Молодіжному парку Харкова біля каменя УПА відбувся мітинг пам‘яті за українцями, що полягли в боротьбі з нацизмом та комунізмом. У своєму пастирському слові Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко) зазначив, що 8 травня має навіки бути вкарбовано у свідомість нації як день шани та умиротворення: "Смертельним ураганом та війна прокотилася землями України. І вкотре війна стала для українців братовбивчою. Маємо пам‘ятати про подвиг десятків тисяч повстанців, які, не зважаючи на очевидну перевагу військових машин Третього Райху та СССР, осмілилися виступити проти обох ворогів незалежної України. Завдячуючи їм, ми маємо сьогоднішню Українську державу як історичний факт.

Водночас уроки війни не засвоєно доти, поки не засуджено обидві ідеології, що рівною мірою винні в розв‘язанні найстрашнішої бійні в історії людства. Комунізм та нацизм однаково є ідеологіями ненависті. На жаль, споглядаючи на ейфорію з червоними прапорами в Харкові, доводиться констатувати, що є люди, які мабуть ніколи не усвідомлять пам‘ятність, а не переможність цих травневих днів. Найстрашнішою є та хвороба, яку неможливо вилікувати…".

Після цього духівники відслужили панахиду за загиблими в Другій світовій на меморіялі бійцям Червоної армії, що у Лісопарку, та на цвинтарі солдатів та офіцерів Війська Польського, яких було закатовано під Харковом у 1940 р. Звертаючих до присутніх на Польському меморіялі, очільник Харківської "Свободи" Ігор Швайка зазначив, що Україна та Польща є державами, на теренах яких Друга світова власне починалася: "Так, ми маємо конфліктні сторінки в історії наших взаємин, і не раз українські націоналісти виходять з пікетами до польських амбасад. Водночас ми пам‘ятаємо, що наші держави заплатили страшну ціну у тій війні. Відповідно, поляки так само розуміють, що цього дня найменше хочеться говорити про перемогу".

Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода"


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх