,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Діти Галичини і Донбасу повинні вчити одну історію, щоб консолідуватись
0
Колишній керівник Інституту національної пам'яті, академік НАН України Ігор Юхновський вважає, що діти Галичини і Донбасу повинні вчити одну історію, яка «має бути так гарно написана, щоб була прийнятна для цієї дитини і її батьків як в Донбасі, так і в Галичині».

Про це він повідомив у коментарі журналістам 4 травня у Львові.

Ігор Юхновський також зазначив: «Іншого входу немає. Інакше ми не консолідуємо націю. Без цього весь час відбуватимуться рухи, які будуть використовуватися іншими державами супроти нас. Консолідація українців є задачею №1 при будівництві держави. Історія повинна бути однакова».

На запитання про те, як правильно говорити: Україна чи українці в Другій світовій війні, Ігор Юхновський сказав: «Це тяжке питання. Україна не була державою в Другій світовій війні. Ті величезні втрати, які понесла Україна, не тільки втрати в людях, але й втрати, пов’язані з розвитком нації, з дітонародженням, економічні, територіальні. Навіть позиція народу у війні була дуже сумною тільки тому, що Україна не мала своєї держави. Тому зараз ми говоримо про українців у Другій світовій війні, а не про Україну, як державу».

Також, відповідаючи на запитання про те, чи досліджено вже точні цифри втрати українців у Другій світовій війні, адже раніше щодо цього питання були дискусії, Ігор Юхновський наголосив: «Так, достеменно досліджено. Втрати величезні – і військові, і цивільного населення. Це найлегше питання, яке зараз задають. Якщо говорити про цивільне населення, то Польща втратила більше як Україна. Україна втратила майже 4,27 млн людей».

Щодо втрат військових, то, з його слів, загинуло близько 3 млн осіб.

«Але це різні втрати. Коли ми говоримо про втрати здорових, сильних чоловіків дітотворчого віку, то ми говоримо, що нація після такої війни стає дуже ослабленою. Єдине нас спасає – українська земля неперервно і спонтанно народжує українців», – сказав він.

http://zaxid.net/newsua/2011/5/4/154130/

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх