,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


У політиків Європи є «серйозні питання» до справи Тимошенко
  • 2 февраля 2011 |
  • 14:02 |
  • нах... |
  • Просмотров: 39567
  • |
  • Комментарии: 4
  • |
0
Європейські політики дали перші оцінки забороні Генпрокуратурою України відвідати Юлії Тимошенко Брюссель. Так зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт називає цей факт неприпустимим. Сама ж лідер «Батьківщини», імовірно, підготує ще одне подання в ГПУ з проханням про дозвіл на поїздку у Брюссель.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт називає неприпустимим факт заборони лідерові партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко поїхати до Брюсселя. Про це він заявив сьогодні в Брюсселі на урочистому зібранні з нагоди 50-річчя Асоціації європейських студентів-демократів

«Це не було б можливим у жодній європейській країні в тих умовах, які я можу бачити», – додав Більдт.

За його словами, у політиків Європи є «серйозні питання» до справи, порушеної проти колишнього українського прем’єра. Міністр також зауважив, що має суттєві підозри стосовно політичного підґрунтя у справі Тимошенко.

Водночас депутат Європарламенту Міхаель Галер (група народних партій, Німеччина) заявив, що заборона лідеру партії «Батьківщина» відвідати Брюссель продемонструвала неєвропейські звички влади України. «Я суворо протестую проти цих старорежимних маневрів», – додав він.

Інший депутат Європарламенту Марек Сівець (група Прогресивного альянсу соціалістів та демократів, Польща) наголосив, що процес проти Тимошенко має бути прозорим і швидким. Щодо рішення Генеральної прокуратури України, яким екс-прем’єру заборонено відвідувати Брюссель, Сівець висловив думку, що це питання є внутрішнім питанням України.

Як заявив депутат, він чув низку скарг щодо незалежності юридичної системи України, однак при цьому висловив думку, що будь-які звинувачення на адресу влади у впливі на рішення правоохоронців мають бути доведені.

Тимошенко: «Вони боялися, що я повернуся»

Тим часом Юлія Тимошенко вважає, що відмова Генеральної прокуратури у здійсненні її поїздки до Брюсселя викликана страхом влади.

Про це Тимошенко заявила сьогодні журналістам перед черговим відвідуванням Головного управління ГПУ з розслідування особливо важливих справ.

«Я думаю, що вони боялися не того, що я не повернуся, а боялися того, що я повернуся», – сказала ЮліяТимошенко.

Водночас, лідер партії «Батьківщина» зазначила, що буде радитися зі своїми адвокатами щодо можливого подання інших клопотань про можливість виїхати за межі України в рамках обраної проти неї підписки про невиїзд.

Генеральна прокуратура відмовила Тимошенко у можливості відвідати Брюссель, де вона планувала провести низку зустрічей, зокрема, з президентом Європарламенту Єжи Бузеком.

За інформацією ГПУ, слідчий мотивував свою відмову тим, що на вказаний час призначені слідчі дії у справі. Крім того, за даними відомства, є оперативні дані про те, що Тимошенко мала намір скористатися поїздкою за кордон, щоб залишити Україну і ухилитися від слідства.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2295131.html

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх