,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Уряд Юлії Тимошенко завдав збитків державі на 35 мільярдів
  • 28 января 2011 |
  • 17:01 |
  • нах... |
  • Просмотров: 58881
  • |
  • Комментарии: 13
  • |
0
За результатами аудиту використання публічних фінансів України у 2008-2009 роках та першому кварталі 2010 року, Контрольно-ревізійне управління засвідчило зловживання з державними фінансами на суму 93 млрд. гривень. КРУ несе юридичну відповідальність за результати цього аудиту.

Ревізори встановили, що сума збитків, завданих державі, становила більше 35 млрд. гривень.

«Усі висновки аудиту підтверджені доказами, що свідчать про незаконне використання коштів Держбюджету в 2008-2009 роках і першому кварталі 2010 року», — повідомляє прес-служба уряду.

Наприклад, йдеться в повідомленні, у розпорядженні ревізорів є запис відеоконференції за участю керівників регіональних відділень Держказначейства, в ході якої глава Держказначейства в ручному режимі, прямими вказівками розподіляв мільярдні кошти державного бюджету на витрати, які абсолютно не були передбачені законом «Про Державний бюджет України».

У результаті з 25 млрд. гривень ліквідних коштів, які повинні були перебувати на рахунках на 1 січня 2010 року за аналітичним рахунком і звітами самого ж Держказначейства в дійсності на цей момент сума ліквідних активів становила лише 1,7 млрд. гривень.

В уряді зазначають, що уряд Тимошенко, грубо порушуючи чинне законодавство, розмістив на депозитних рахунках банків понад 6,4 млрд. гривень, 1,2 млрд. доларів, 97 млн. євро — на умовах, вигідних комерційним банкам.

Все це відбувалося на тлі того, що уряд позичив кошти на внутрішньому ринку на вкрай невигідних для платників податків умовах: майже під 29% річних на короткий термін.

Державний борг за 2009 рік виріс на 96 млрд. і на 1 січня 2010 року становив 227 млрд. гривень, що на 33,9 млрд. перевищує граничний розмір державного боргу, що був встановлений законом «Про Державний бюджет України» на 2009 рік.

«Стенограми засідань уряду свідчать, що Тимошенко особисто нав’язувала незаконні схеми використання бюджетних коштів. Так, закуплені під державні гарантії автомобілі швидкої допомоги і медичний вертоліт були оформлені як лікувальне устаткування для того, щоб не платити податок на додану вартість, акциз і мита», — повідомляють в прес-службі уряду.

Згідно з повідомленням, виготовлення безкоштовних державних актів на право власності на землю було профінансовано за рахунок коштів, призначених онкологічним диспансерам.

Комерційній корпорації «Укравтодор» надано короткострокову позику з коштів загального фонду бюджету, щоб корпорація розплатилася зі своїми зовнішніми боргами.

На спекуляціях з цукром Тимошенко «наварила» 140 мільйонів

У лютому 2010 року Держкомрезерв доручив державному підприємству Укрресурси закупити цукор для поповнення запасів, витрачених на товарні інтервенції в кінці літа 2009 року.

Як йдеться в повідомленні прес-служби уряду, з посиланням на результати аудиту КРУ, в той час Юлія Тимошенко ще була прем’єром.

«Тобто, з вересня 2009 року, коли було прийнято рішення про поповнення запасів, затягували, а після поразки Тимошенко терміново купили цукор, ціни на який у лютому саме були на піку», — йдеться в повідомленні.

Ця угода з українською компанією Hermes-Trade LLC була проведена на біржі, де раніше Укрресурси ніколи нічого не купували, і за ціною, що була вищою, що склалася на той момент на ринку: за 11 тис. гривень за тонну, в той час, як середня оптова ціна на цукор в Україні становила 8,5 тис. гривень за тонну, а тростинний цукор, наприклад, в Бразилії можна було купити вдвічі дешевше.

Та ж Hermes-Trade LLC у цей же час купувала тростинний цукор через Heritage Capital Investment за ціною 4,7 тис. гривень за тонну.

Сума контракту Укрресурсів з Hermes-Trade LLC склала 243 млн. гривень.

Тобто збитки до державного бюджету тільки від завищення ціни склали від 55 до 140 млн. гривень.

«Незважаючи на те, що 243 млн. гривень були заплачені авансом, з приблизно 22 тис. тонн цукру за контрактом було поставлено всього 5 тис. тонн», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, на додаток до збитків, держава не отримала товару на суму 188 млн. гривень.

http://vidomosti-ua.com/economics/19901

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх