,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Якою ж все-таки буде зима?
  • 13 октября 2010 |
  • 18:10 |
  • URUZ |
  • Просмотров: 71727
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
0
На зміну незвично спекотному літу в Україну прийшла досить прохолодна осінь. Різке зниження температури протягом останнього тижня змусили говорити про остаточний прихід холодів і прогнозувати тривалу й морозну зиму. Щоб розвіяти сумніви й непотрібні страхи, кореспондент агенції «ГолосUA» звернувся до завідуючої відділу кліматичних досліджень і довготермінових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН і МНС України, доктора фізико-математичних наук, професора Вазіри Мартазинової.

Вазіра Мартазинова — одна з небагатьох спеціалістів у світі, хто займається довготерміновими прогнозами погоди. За її словами, ця наука не молода, у той же час вона розвивається дуже повільно. Проте відкриті закономірності дозволяють вітчизняним науковцям робити прогнози із великою імовірністю. Працівники Українського гідрометеорологічного інституту розвивають довготермінові прогнози, якість яких не поступається світовим стандартам. Тож тими прогнозами, які робить відділ кліматичних досліджень, користується вся Європа.

- Пані Вазіро, питання, яке турбує багатьох, - чи те похолодання, яке ми спостерігаємо останніми днями, остаточне, чи, може, слід все ж таки очікувати другого “бабиного літа”?

- Наразі потік холодного повітря блокує всі циклони. Як тільки він згорнеться, теплий циклон швидко піде до нас і принесе тепло з Атлантики. Так, за кілька днів, ближче до вихідних, має значно потеплішати, але, звісно, роздягатися вже ніхто не буде. Ми заздалегідь передбачали таку хвилю холоду наприкінці вересня — початку жовтня. А взагалі-то у жовтні зими очікувати не слід. В західній частині України будуть спостерігатись холодні процеси, а ось на Сході країни у нас буде більше тепла.

- А коли ж тоді прийде зима?

- За нашим деталізованим прогнозом, кінець жовтня і початок листопада будуть дуже холодними. Так, вночі спостерігатимемо 5-6 градусів морозу. А от загалом протягом останнього осіннього місяця більша частина України буде перебувати в межах норми звичайного листопада або навіть трішечки тепліше. Холодна погода ж розпочнеться із кінця листопада і триватиме до середини грудня. Тоді температура повітря вдень сягатиме 10 градусів морозу, а то й нижче. Однак Новий рік, традиційно, ми будемо зустрічати вже за теплої погоди. Так само теплим буде і початок січня – він ще буде зберігати наслідки теплих днів, може, навіть до кінця місяця. А от далі знов – холодний, тобто нижче норми, лютий і затяжна весна.

- Тобто прогнозів стосовно холодної зими Ви не поділяєте?

-Те, що ми бачимо стосовно найближчих місяців, не дає підстав очікувати шалених морозів, якими нас залякують. Характерним для наших зим стало те, що в будь-якому січні обов'язково мають бути морозні дні. Але зазвичай, це починається у другій половині місяця, ближче до лютого. І у зв'язку із цим в Україні вже протягом багатьох років зберігається явище “двох зим”. Тобто сильні холоди можуть бути в листопаді-грудні, потім до Нового року вони зникають, і починаючи із кінця січня й протягом лютого — знову морозні дні. Причому різниця температур у зимові місяці може становити 20 градусів. Так що казати, що зима буде дуже холодною чи теплою не можна. Я би сказала, що вона буде і теплою, і холодною.

-А який прогноз Ви робити відносно кількості опадів, в першу чергу, снігу?

- Для цього року також буде характерна ожеледь, проте такої сніжної зими не буде. За нашими прогнозами, таких рясних опадів, як в минулому році, не спостерігатиметься. У жовтні з півдня прийде багато опадів на захід, а на схід – у меншій кількості, в листопаді ж навпаки: в західній частині України буде мало опадів, а на сході вони будуть рясними. В грудні ми чекаємо мало опадів, що за умови сильного похолодання дуже погано. Це говорить про те, що і морози будуть більш стійкі.

-А з чим, на Вашу думку, пов’язані такі коливання й до чого, врешті решт, Ви порадите готуватися українцям цієї зими?


- Процеси повітря стали іншими - вони і спричиняють таку нестійкість. У зв'язку із цим можуть бути і високі й низькі температури. Це дуже погано для людей із серцево-судинними захворюваннями, тому що різкі перепади температури до 20 градусів не дають змоги адаптуватися навіть організму здорової людині. А за умови таких температурних коливань на зиму я би порадила готувати як шуби, так і парасолі.

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх