,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Депутати від коаліції зареєстрували в Раді законопроект про мови
  • 8 сентября 2010 |
  • 08:09 |
  • Batman |
  • Просмотров: 30215
  • |
  • Комментарии: 6
  • |
-1
Депутати від коаліції зареєстрували в Раді законопроект про мови

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко та член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький пропонують парламенту визначити порядок використання мов в Україні.

Про це йдеться в законопроекті № 1015-3 Про мови в Україні, зареєстрованому в Раді 7 вересня.

Зокрема, депутати пропонують гарантувати громадянам право отримання в країні освіти українською та російською мовами, а в межах території поширення регіональних мов - відповідною регіональною мовою.

Це стосується мережі дошкільних, середніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладів з українською або іншими мовами навчання.

При цьому учні (якщо неповнолітні - то їх батьки чи замінюючі їх особи) та студенти мають в обов'язковому порядку при вступі до відповідного навчального закладу подавати заяву про бажану мову навчання.

У приватних навчальних закладах пропонується надати право вибору мови навчання власникам відповідного закладу.

Крім цього, цим законопроектом депутати пропонують гарантувати вільний розвиток російської мови з урахуванням того, що нею послуговується більшість громадян країни, і визнати україно-російську двомовність важливим надбанням українського народу.

Судочинство пропонується здійснювати українською або відповідною регіональною мовою, досудове розслідування, дізнання і прокурорський нагляд - українською або російською, нотаріальне діловодство - українською (з можливістю перекладу іншою мовою), соціальну та економічну діяльність, - українською, російською чи іншою мовою.

Крім цього, пропонується у сфері науки вільне використання української, російської та інших мов, мовлення телерадіоорганізацій здійснювати українською, російською або іншою мовою, поштовий зв'язок - українською, російською або іншою мовою, рекламу - на вибір рекламодавця.

Як повідомлялося, раніше член фракції ПР, голова ради правозахисного громадського руху російськомовної України Вадим Колесніченко висловив думку, що надання російській мові статусу другої державної неможливе через відсутність закону про всеукраїнський референдум.

Посол України в РФ Володимир Єльченко заявив, що російська мова не буде витіснятися з України, а питання про її статус буде розглядатися в парламенті.__________________________________________________________________________________________________

Комментариев (4)
natusya vovk тобто: реклама російською мовою, новини російською мовою, одним словом забудьте де живете і вчіть російську....

kostya_tkv2 Да что же они с этим языковым вопросом выделываются. Как будто других проблем нет. Или в Украине запрещают говорить на русском илли каком-нибудь другом языке? Бред, нет такого. Но украинский язык должен знать каждый гражданин Украины. Не знаешь - учи - это не проблема. Не можешь - до свиданья, едь в свою кацапию.

natusya vovk як чого вимахуються? так вибори скоро! якщо вони хоч цього не пообіцяють російськомовному населенню, який "хоче" рос мову., а тобто якому не хочеться розумти і слухати українську в фільмах рекламах і т.д....а так тоді взагалі за що за них голосувати))))

Константин pkm Не розумію, а чого у Росії Українську мову не приймуть, як другу державну???

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх