,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


до НАТО за допомогою SMS
  • 25 ноября 2008 |
  • 13:11 |
  • Batman |
  • Просмотров: 26553
  • |
  • Комментарии: 11
  • |
0
до НАТО за допомогою SMS

Більше тижня залишилося до відкриття саміту міністрів закордонних справ країн - членів НАТО, на якому вирішиться питання надання ПДЧ Україні й Грузії. Офіційний Київ відмовляється прогнозувати результат саміту, але повідомляє про проведення sms-вікторини, яка має змінити негативне відношення українців до альянсу. Президент Ющенко, у свою чергу, звинувачує уряд країни у використанні теми НАТО в передвиборних інтересах, пише сьогодні ВЗГЛЯД

Міністерство закордонних справ України не може спрогнозувати результат засідання ради глав МЗС країн - членів НАТО в Брюсселі 2-3 грудня, на якому буде вирішена доля ПДЧ у Північноатлантичному альянсі.

За словами керівника прес-служби МЗС України Василя Кирилича, Київ на цій зустрічі буде звітувати за "домашнє завдання", отримане в Бухаресті. "Власне, там і буде оцінено, наскільки були успішно виконані Україною завдання після Бухарестського саміту. Оцінку дає Рада міністрів закордонних справ країн - членів НАТО. Ми не можемо спрогнозувати цю оцінку", - сказав він на прес-конференції в Києві.

Нагадаємо, що Україна сподівалася приєднатися до ПДЧ ще у квітні цього року на саміті НАТО в Бухаресті, однак цього не трапилося через позицію низки країн, зокрема, Німеччини, Франції й Бельгії, які справедливо вважали, що населення України не надто бажає приєднатися до альянсу.

Цікаво, що вплинути на настрої українців влада вирішила таким своєрідним способом, як sms-вікторина. За словами Кирилича, sms-вікторина щодо НАТО незабаром стартує в країні . Протягом двох тижнів учасникам вікторини буде запропоновано відповісти на 15 питань про історію й сучасний стан альянсу. Переможцям обіцяють поїздку в Брюссель та відвідування штаб-квартири НАТО.

Ініціатором проведення вікторини виступив МЗС України за підтримкою Центру інформації й документації НАТО в Україні, повідомив Кирилич і закликав журналістів не просто написати про проведення вікторини, але й прийняти в ній участь. "Ви можете стати потенційними учасниками цього проекту", – зазначив Кирилич.

Раніше повідомлялося, на інформаційну кампанію з популяризації ідеї вступу країни до НАТО, що стартувала в Україні навесні, з держбюджету планувалося виділити 3 млн. доларів.

Тим часом консенсусу з питань вступу до НАТО тепер немає не тільки в населення, але й у непохитних, як здавалося раніше, союзників з євроатлантичного вектору розвитку. Наприкінці жовтня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що питання про вступ країни до НАТО розколює українське суспільство. Вона також озвучила думку про те, що для початку в країні необхідно провести всенародний референдум, тому що без схвалення населення, за її словами, неможливий вступ України "до будь-якої системи колективної безпеки".

А минулого тижня міністр оборони України Юрій Єхануров заявив, що Київ вступить до НАТО "не швидко". "Давайте будемо реалістами - не так швидко буде вступ до НАТО. Поки про це говорити взагалі рано", - зазначив Єхануров.

При цьому головний активіст прискореного вступу України до альянсу - президент Віктор Ющенко - не перестає критикувати своїх колег з "помаранчевого" табору за відсутність достатнього прагнення щодо вирішення даного питання. У понеділок секретаріат президента навіть провів позачерговий брифінг щодо теми НАТО.

Так, заступник глави секретаріату Ющенка Андрій Гончарук заявив, що президент не дозволить політичним силам "розтягнути питання про НАТО по виборчих гаслах і підмінити глибоку роботу з інформування суспільства про необхідність членства в альянсі внутріпартійними інтересами й боротьбою за голоси виборців".

"В сьогоднішній політичній ситуації українські політичні сили, нажаль, не готові діяти разом заради національних інтересів, віддаючи перевагу рішенню вузько політичних цілей. Також прикро, що уряд України не зміг правильно оцінити нові можливості й зосередити зусилля на реалізації одного із ключових завдань, продовжити необхідні реформи, підкріплені відповідними ресурсами", - констатував Гончарук.

Додамо також, що більшість експертів у цей час песимістично оцінюють шанси України на одержання ПДЧ на початку грудня. Із квітня своєї думки щодо перспектив Києва не поміняла жодна із країн НАТО. Із сумнівом говорив про надання ПДЧ Україні навіть посол США на Україні Вільям Тейлор.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх