,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


МВС: Розслідування каналу 1+1 спрямовані на дискредитацію міліції
  • 19 ноября 2008 |
  • 21:11 |
  • Olmir |
  • Просмотров: 37021
  • |
  • Комментарии: 6
  • |
0
МВС: Розслідування каналу 1+1 спрямовані на дискредитацію міліції

Міністерство внутрішніх справ вважає, що цикл журналістських розслідувань каналу 1+1 про діяльність правоохоронних органів спрямований на дискредитацію міліції.


Про це йдеться у заяві МВС, поширеній департаментом зв’язків з громадськістю та міжнародної діяльності МВС України.

У заяві йдеться, що днями один із центральних телеканалів розпочав транслювати (як було анонсовано) цикл матеріалів власного журналістського розслідування щодо порушень законності з боку працівників правоохоронних органів стосовно начебто безневинних громадян.

“Перші два матеріали з цього циклу засвідчили, що ці так звані журналістські розслідування є цілеспрямованою кампанією, спрямованою на дискредитацію органів внутрішніх справ”, – вважають у МВС.


Зокрема, в одному з сюжетів йшлося про випадок у місті Прилуки Чернігівської області, де працівники відділу боротьби з організованою злочинністю завдали смертельних тілесних ушкоджень місцевому жителю, затриманому за підозрою в скоєнні злочину. В іншому сюжеті розповідається про безпідставне звинувачення ряду громадян у причетності до низки вбивств та зґвалтувань, що мали місце у Пологівському районі Запорізької області, та застосування працівниками Київського райвідділу міліції міста Харкова до підозрюваного незаконних засобів дізнання та слідства.

“Водночас, на фоні розповідей про ці та аналогічні випадки, наводяться коментарі ряду громадян, зі слів яких можна зробити висновок, що в міліції служать виключно нелюди і садисти. Окрім цього, згаданий телеканал, діючи відповідно до не найкращих зразків детективного жанру, повідомив на всю державу, що авторові цих матеріалів почали надходити анонімні погрози, й від імені керівництва редакції звернувся до інших "силових" органів з проханням забезпечити фізичний захист згаданого журналіста”, – йдеться у заяві міліції.

Міністерство внутрішніх справ висловлює обурення таким підходом до інформування громадськості про діяльність органів внутрішніх справ, який однозначно варто вважати маніпуляційним і тенденційним.

По-перше, усі наведені приклади неодноразово висвітлювалися в засобах масової інформації, у тому числі і завдяки їх оперативному оприлюдненню відповідними підрозділами МВС, для яких практика приховування негативних фактів у діяльності міліції поступово відходить у минуле.

По-друге, більшість порушень з боку працівників органів внутрішніх справ виявляє Служба внутрішньої безпеки МВС України і відповідні матеріали надалі передає для перевірки і реагування в органи прокуратури. Зокрема, відразу ж після інциденту в Прилуках було не лише затримано чотирьох працівників підрозділу боротьби з організованою злочинністю, причетних до побиття підозрюваного, але і притягнено їх до дисциплінарної відповідальності чи звільнені з посад їхні керівники. Водночас СВБ МВС України активно сприяє об’єктивному розслідуванню кримінальних справ, порушених органами прокуратури відносно посадових осіб Пологівського і Київського райвідділів, підозрюваних у незаконних діях по відношенню до громадян.

По-третє, автор сюжетів (або його керівництво) виявив елементарну професійну некоректність, коли, отримавши на своє звернення в МВС усю необхідну інформацію і коментарі посадових осіб Міністерства з приводу вжитих міліцією заходів щодо цих чи інших інцидентів, не проінформував про них, а обмежився матеріалами власного "розслідування". За цією логікою здійснення правосуддя над ймовірними злочинцями незабаром можуть взяти на себе не відповідні державні органи, а, наприклад, редакційні колективи, народні зібрання, "суди Лінча" і тому подібне.

“І, нарешті, відверта спекуляція з "погрозами" на адресу автора і демонстративне ігнорування МВС України як структури, яка може не лише забезпечити фізичний захист журналіста, але і сприяти встановленню і притягненню до відповідальності тих, хто йому погрожує, також свідчить про маніпуляційний (не хочеться вірити, що замовлений) характер цих матеріалів. Запевняємо, що Служба внутрішньої безпеки МВС України здатна достатньо кваліфіковано і відповідально розглянути звернення з приводу цих погроз і захистити журналіста від будь-якого переслідування”, – зазначають у міліції.

Як повідомлялося, Служба безпеки України надала охорону автору програми Жерсть мундира Жану Новосельцеву, журналісту каналу 1+1, у зв’язку з надходженням на його адресу погроз від невідомих осіб.

Еще тут

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх