,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


«Свободу Анджелі Девіс!". Знаменитий гасло, який вимагав надати їй свободу, залишився назавжди.
  • 18 января 2019 |
  • 04:01 |
  • polvic |
  • Просмотров: 306
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
Сьогодні ім'я Анджели Девіс навряд чи знайоме широким масам, а 40 років тому вона була найвідомішою американкою в усьому світі. «Свободу Анджелі Девіс!– - це гасло добре знайоме навіть тим, хто не знає, чому ж у неї цю свободу відняли і звідки її потрібно визволяти. «Свободу Анджелі Девіс!"- вимовляє перед відльотом в США герой Віктора Сухорукова у фільмі "Брат-2" , це ж гасло стало назвою пісні Гаріка Сукачова і»недоторканних". Сьогодні про неї перестали співати і говорити, тим часом Анджела Девіс святкує своє 73-річчя й продовжує боротися, правда, вже під іншими прапорами.

Анджела Девіс народилася в 1944 р. в забезпеченій сім'ї. Вона отримала гарну освіту, проходила стажування в Сорбонні, де їй пророкували блискучу наукову кар'єру. Але з 16 років Анджела захоплювалася ідеями марксизму і ходила на студентські мітинги, за що нерідко притягувалася до відповідальності. Великий вплив на формування світогляду Анджели Девіс надав філософ-неомарксист Герберт Маркузе, про який дівчина говорила: «він навчив мене, як можна одночасно бути вченою, активісткою, дослідницею і революціонеркою».


У 1960-х рр. боротьба темношкірих за свободу в США набирала обертів. У 1968 р. був убитий лідер руху за права темношкірих Мартін Лютер Кінг, а також інші прихильники цього руху. Тому після стажування у Франції та Німеччині Анджела повернулася в США і планувала продовжити боротьбу і захистити дисертацію. Але вона вступила в компартію, після чого її кар'єра в навчальному закладі була приречена. Майбутній президент США Рональд Рейган, який на той момент був губернатором Каліфорнії, особистим розпорядженням звільнив Анджелу з роботи за політичні переконання.

У цей період у Анджели зав'язався роман з Джорджем Джексоном-активістом радикальної організації "Чорні пантери", що відстоювала права афроамериканців. Влада бачили в цій організації загрозу існуючому політичному ладу США і вважали її членів терористами. У серпні 1970 р. в залі суду, де розглядалася справа Джексона, обвинуваченого в нападі на поліцейських, члени «Чорних пантер» захопили в заручники обвинувача, кількох суддів і присяжних. В ході операції зі звільнення заручників були вбиті Джексон-молодший і один із суддів. З'ясувалося, що зброя в руках Джексона належала Анджелі Девіс. І хоча вона сама була відсутня на цьому судовому засіданні, її притягли до відповідальності за співучасть у вбивстві.

У жовтні 1970 р. Анджелу Девіс заарештували і відправили до в'язниці попереднього ув'язнення, де вона пробула майже 1,5 року. В цей час ім'я в'язня стало відомо на весь світ. У США і Європі проходили мітинги на підтримку чорношкірої ув'язненої, а в СРСР її ім'я стало символом боротьби з капіталізмом. Тоді і з'явилося гасло " Свободу Анджелі Девіс!". Школярі і трудящі з усього Союзу писали листи на підтримку американської соціалістки, а на екрани вийшов фільм «наш друг Анджела». У червні 1972 р. нарешті відбулося судове засідання, на якому Анджелу визнали невинною і виправдали.

https://pressa.tv/znamenitosti/58265-chem-seychas-zanimaetsya-andzhela-devis-18-foto.html

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх