,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


У Білорусі фотографів звинувачують в екстремізмі
  • 8 апреля 2013 |
  • 01:04 |
  • Alive |
  • Просмотров: 412
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
-4
КДБ Білорусі звинуватив у екстремізмі та "вигадках про життя білоруського народу" організаторів конкурсу Belarus Press Photo. Експерти дійшли висновку, що фотоальбом "Прес-фото Білорусі 2011" має ознаки ектремізму та спрямований на приниження національної честі та гідності.
Повістки на засідання суду 17 квітня отримали мінські фотографи Юлії Дорошкевіч, Вадім Заміровскій та Алєксандр Васюковіч. У повістках вказано, що фотографи повинні з'явитися до суду як «зацікавлені особи».

На переконання Дорошкевіч, судитимуть проект репортерів - фотоальбом "Прес-фото Білорусі 2011". В офіційному листі, доданому до судових повісток, повідомляється, що експертна оцінка альбому ініційована Управлінням КДБ в Гродненській області Білорусі . Експертами виступили начальник управління ідеологічної роботи місцевого облвиконкому і чотири викладачі Гродненського держуніверситету, серед яких глава кафедри кримінального права та кримінології.

Фотографам повідомляється, що експерти виявили в альбомі "навмисне спотворені, та такі, що не відповідають дійсності, вигадки про життя Республіки Білорусь в політичній, економічній, соціальній та інших сферах, що принижують національну честь і гідність громадян Республіки Білорусь".

"Добірка матеріалів фотоальбому в сукупності відображає лише негативні аспекти життєдіяльності білоруського народу з власними вигадками і висновками автора, що з точки зору соціальних норм, прийнятих у суспільстві і моральності, принижує національну честь і гідність громадян Республіки Білорусь, применшує авторитет державної влади, підриває довіру до органів влади з боку іноземних держав, іноземних або міжнародних організацій ", - наголошується в листі КДБ.

Суд має вирішити, чи є фотоальбом і "діяльність громадян щодо вчинення дій, спрямованих на приниження національної честі та гідності", екстремістськими. КДБ Білорусії, посилаючись на закон "Про протидію екстремізму", заявляє, що ознаки злочину наявні.

До фотоальбому "Прес-фото Білорусі 2011" увійшли, зокрема, фотографії жінок, які чекають звісток про заарештованих біля тюремних воріт та намагаються розгледіти своїх близьких у набитому міліцейському автомобілі. Є кілька знімків, що показують розгін протестувальників після виборів і мовчазні "акції оплесків".

Експерти, які надали висновок КДБ, особливу увагу звертають на знімок на обкладинці альбому - солдати в одній з військових частин колективно слухають новинну програму державного телебачення. Автор фото Сєргєй Гудилін до перемоги на конкурсі не раз публікував цей знімок і інші фото зі свого армійського альбому. Претензій до публікації до цього часу не виникало.

У фотоконкурсі наступного етапу - Belarus Press Photo 2012 - міжнародне журі вже присудило Гудиліну чотири призові місця, його роботи увійшли до фотоальбому, підготовлений німецьким видавництвом Kehrer для презентації на осінній книжковій виставці у Франкфурті.

"Я фотограф, а не екстреміст", - написав на майці Гудилин, дізнавшись про переслідування "Прес-фото Білорусі 2011".

У полі зору КДБ альбом "Прес-фото Білорусі 2011" потрапив в листопаді минулого року - 41 примірник альбому був затриманий на кордоні, коли група білоруських фотографів поверталася з фотовиставки, що проходила в Польщі.

Виставки до цього пройшли в європейських містах, а весь тираж альбому вже був розпроданий в Білорусі. Редактор випуску Юлія Дорошкевіч підкреслює, що видрукуваний в одній з суміжних країн тираж на початку 2012 року був ввезений до Білорусі офіційно, зі сплатою належних митних мит.

Однак вилучений 41 екземпляр "Прес-фото Білорусі 2011" в листопаді минулого року відправили на митну експертизу, звідки фотографам повідомили: друкована продукція визнається незаконною через невідповідність держстандартам в області вихідних даних і підлягає знищенню.

Рятуючи альбом, Білоруська асоціація журналістів письмово звернулася до керівництва митниці і отримала відповідь, що альбоми мають шанс повернутися на батьківщину. Митниця повідомляла також, що управління ідеологічної роботи Гродненського облвиконкому провело експертизу і не знайшло у виданні ознак екстремізму. Журналістів просили тільки почекати, поки альбоми повернуться з облвиконкому на митний склад.

"Я боюся, що тепер суд ухвалить альбоми спалити. І це тривожний дзвінок: історія може повторитися з наступним альбомом. Новий альбом давно готовий, переможці конкурсу 2012 визначені професійним міжнародним журі, але коли правила диктують ідеологи ...", - скаржиться Дорошкевіч, якій ще належить ознайомитися з повним переліком "ознак екстремізму", наданих до суду на 6 експертних сторінках. Ще три сторінки висновків передані суддям з КДБ.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх