,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Російська служба Бі-Бі-Сі: У Росії готуються масові акції протесту на вихідних
-4
Російська служба Бі-Бі-Сі: У Росії готуються масові акції протесту на вихідних

У російськомовних соціальних мережах в інтернеті обговорюється можливість проведення мітингів у вихідні відразу в кількох російських містах. У Москві та Петербурзі в середу знову затримували незадоволених результатами виборів до Держдуми.

У вихідні в кількох російських містах планується хвиля акцій протесту проти фальсифікацій на минулих виборах до Держдуми. У соціальних мережах і блогах організовуються групи, учасники яких обговорюють майбутні акції.

У Москві і Санкт-Петербурзі незадоволені виборами четвертий день поспіль виходять на вулиці. Наймасштабніший мітинг, який був узгоджений з владою, пройшов у понеділок, наступного дня після виборів: тоді на Чисті пруди, за різними оцінками прийшли близько шести тисяч чоловік.

У середу протестувальників на неузгодженій акції на Тріумфальній площі було менше: за останніми даними, в Москві в середу затримали близько 70 осіб, у Санкт-Петербурзі – близько 100 протестували біля Гостиного двору.

Тільки на одній сторінці в соціальній мережі Facebook, створеній у вівторок, на момент написання цього матеріалу на мітинг на Площі Революції в Москві, який запланований на 10 грудня, мали намір прийти більш як 19 тис. чоловік.

Ще понад 6 тис. вказали свою присутність, як "ймовірну". Усього запрошення були розіслані майже 80 тис. учасникам мережі.

У російській мережі Вконтакте відповідна група набрала значно менше учасників – мітингувати в столиці твердо вирішили понад 9 тис., не виключили своєї присутності 12,5 тис. чоловік.

У середу ввечері в російській блогосфері стали з'являтися чутки про закриття Площі Революції у зв'язку з будівельними роботами.

Кореспондент Бі-Бі-Сі, який побував на місці, повідомив, що сквер біля пам'ятника Карлу Марксу обгороджений щитами Мосводоканалу.

У самому сквері стоять п'ять машин аварійної служби, але ніякі роботи в замощеній плиткою сквері та у фонтані не ведуться.

Прес-секретар заступника мера столиці з питань ЖКГ Ігор Пергаменщик, запевнив, однак, що розпоряджень про закриття Площі Революції не було.

З його слів, роботи ведуться на Театральній площі, яка примикає до неї.

Організатори мітингів у Москві та інших містах Росії діють, в основному, через соціальні мережі – відразу кілька сторінок, присвячених готуються акціях, відкрилися в мережі Facebook, Вконтакте, на сторінках протестної спільноти в Живому журналі.

Агітацію ведуть також кілька веб-сайтів, інформацію також поширює опозиційна онлайн-преса.

Перший великий репортаж про події на Чистих прудах та Тріумфальній площі був показаний після завершення випуску "Вестей" державного телеканалу "Россия" о 20:00 – у програмі місцевих новин.

Автори репортажу покладали провину за розгони акцій протесту і масові затримання опозиціонерів на самих організаторів мітингів на Чистих прудах та Тріумфальній площі, оскільки ті, як йшлося в програмі, змінили затверджену в мерії програму мітингу на Чистих прудах в понеділок, а акцію на Тріумфальній площі у вівторок і зовсім не погодили.

Організатори стверджують, що всі акції, які маютьпройти 10-11 листопада, узгоджені з владою.

При цьому окремо обмовляється, що влада санкціонувала максимальну кількість учасників – 300 осіб.

У мітингу, організованому рухом "Солідарність" на Чистих прудах в понеділок в Москві також була встановлена ​​максимальна чисельність, проте реальна кількість перевищила її в десятки разів.

Поліція в ході мітингу на Чистих прудах не затримувала людей. Затримання почалися після закінчення мітингу, коли частина присутніх вирішила пройти маршем від Чистих прудів до Луб’янки.

Організатори майбутніх акцій також розраховують, що у разі, якщо мітинги будуть перевищувати за чисельністю "ліміт", встановлений у заявці, то правоохоронні органи поставляться до цього спокійно.

Судячи зі сторінок у соціальних мережах, окрім Москви, акції протесту планується влаштувати ще в 37 російських містах.

Правда, точну кількість їх учасників поки встановити складно навіть приблизно.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх