,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Конфуз партії на виборах викрив уразливість Путіна
-2
Конфуз партії на виборах викрив уразливість Путіна

Найгірший за 12 років Володимира Путіна при владі результат його партії Єдина Росія на парламентських виборах оголив ахіллесову п'яту прем'єра, що мітить у президенти — вразливість перед зміною настрою росіян, пише агентство Reuters.

Це гірка правда для одного з найвпливовіших людей на планеті, що вже почав полірувати обладунки до березневого голосування, за підсумками яких розраховує повернутися в Кремль як мінімум на шість років.

Хоча його партія й виграла, недільні вибори показали, що мільйони росіян втомилися від незмінного лідера. Таку зміну настроїв в умовах системи, позбавленої реальної конкуренції, було складно уявити ще у вересні, коли Путін оголосив про намір балотуватися в президенти.

Єдинороси отримали приблизно половину голосів, добряче розгубивши прихильників після результату в 64 відсотка 2007 року, коли Путін осідлав гребінь довгого економічного розквіту в Росії за багато поколінь. Реальна картина волевиявлення поставлена під сумнів через велику кількість скарг на підтасування і тиск.

Організація з безпеки і співпраці в Європі визнала минулі вибори недостатньо конкурентними, такими, що супроводжувалися втручанням держави і безліччю порушень на користь партії Путіна.

Багато росіян настільки розчаровані, що навіть голосували за комуністів майже 20 років після колапсу Радянського Союзу.

Хоча Путін залишається найпопулярнішим політиком у Росії, розчарування, що випливло на виборах, може підірвати довгострокову стабільність політичної системи, вибудуваної навколо його особистої популярності, кажуть деякі підприємці й політики.

"Послухайте, для правлячих кіл він залишається лідером. Тут немає ніяких питань, — сказав російський бізнесмен на умовах анонімності, не маючи бажання відкрито критикувати Путіна. — Змінилося те, як на нього дивляться "на землі", але ця зміна має стати набагато більш контрастною , щоб виник рух до пошуку альтернативи. А альтернативи немає".

Та інші кажуть, що Путіна і його правляче угруповання, що складається з колишніх шпигунів, олігархів-мільярдерів і кремлівських чиновників, покоробило зміни в громадській думці.

"Він не втрачає владу, але розуміє, що втрачає людей", — сказало джерело.

Прихильникам і опонентам влади вибори показали, що вітер змін, можливо, вже почав дути назустріч Путіну, який правив Росією у ролі прем'єр-міністра наприкінці 1999 року, потім у кріслі президента з 2000 по 2008 роки, а тоді знову на посаді прем'єра з 2008 року.

Поворотною точкою в суспільному сприйнятті став затьмарений свистом виступ Путіна в Олімпійському за два тижні до виборів після бою російського борця Федора Ємельяненка.

Через три дні після інциденту на спортивній арені Путіну довелося поморщитися вже в нижній палаті парламенту, коли частина депутатів на останній до виборів сесії не захотіли встати при його появі.

Явлінський, партія Яблуко: Путін створив систему, де тільки він може бути президентом, систему, якою тільки він може правити. Це історична пастка

Для політтехнологів Кремля це серйозно. Обрана самим Путіним роль охоронця стабільності в Росії для всіх — від мільярдерів до пенсіонерів, що ледь зводять кінці з кінцями, залежить від його популярності.

Без неї Путін стає уразливим. І досі він акуратно культивував імідж мачо — з голим торсом скакав на коні, рятував тигрів, літав на винищувачі, чим не залишав місця вразливості у мальованому архетипі.

"[Результати виборів] показують, що Путін вразливий, але питання на мільйон доларів — що він буде з цим робити. Він активно збільшуватиме держвитрати чи вдасться до репресій?, — сказав один західний банкір. — Уразливість хвилюватиме всіх в еліті. Поспіху нема, але це показує, що наступні шість років будуть набагато складнішими для Путіна, ніж останні 12".

Дана Путіним 24 вересня обіцянка піти на президентські вибори 2012 року через чотири роки роботи прем'єром зміцнила підозри в тому, що зі скроєною ним — із його ж слів, "на живу нитку" — системою управління впоратися більше нікому.

"Путін створив систему, де тільки він може бути президентом, систему, якою тільки він може правити. Це історична пастка", — сказав лідер партії Яблуко Григорій Явлінський в інтерв'ю. — Усім абсолютно очевидно, що все не може лишатися на тому ж місці. Ви свідки того моменту в історії, коли відбуваються ці глибокі історичні зміни", — сказав він.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх