,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Грузія жебрацька і Грузія європейська
  • 12 июня 2011 |
  • 10:06 |
  • bayard |
  • Просмотров: 123750
  • |
  • Комментарии: 4
  • |
0
Грузія. Країна контрастів, терикон гордих людей, які пишаються своєю країною. Країна, яка дуже й дуже хоче стати Європою.

Молодий Георгій, тезка країни, везе нас проспектом Джорджа Буша з аеропорту до центру Тбілісі. Нічне місто схоже на казкове. На горах у світлі прожекторів старовинна фортеця, праворуч - резиденція президента, яка більше нагадує український парламент.

Коротка бесіда починається зі скарг. Тридцятирічний водій-грузин нарікає, мовляв, полісменам хабара дати зась. Тому їдемо обережно, адже спілкування з міліцією може коштувати водійських прав.

Через нове суворіше законодавство, хабарі бояться давати, і бояться брати. Десять із десяти опитаних говорять: корупцію в Грузії таки викорінили.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Ляльковий театр в Тбілісі


Із самого ранку - прогулянка центральною вулицею Шота Руставелі, "Хрещатиком у східному стилі". Щоправда, усі найвизначніші пам'ятки архітектури - на реконструкції, разом зі знаменитим "Музеєм Радянської окупації". Столиця активно готується обновитись.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Вулиця Руставелі


Перша ж спроба пройти пішохідний перехід на зелене світло мало не закінчується аварією. Виявляється гарячі "джорджійські" водії пригальмовувати не звикли. Місцеві пішоходи про це знають, приїжджі дізнаються в процесі.

"Жигулів", або, не дай Боже, "Москвичів" - на дорозі не побачити. Усі на іномарках. Цьому сприяє безмитний режим. Наприклад, джип "Honda" у гарному стані тут можна купити всього за шість тисяч доларів.

ДАІ в Грузії не існує, усім потроху займається поліція. Їздять полісмени виключно на новеньких Toyota Camry.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Грузинський обмінний пункт


Ціни трохи вищі за київські. Один долар тут коштує 1,6 ларі. Обмінники тут на кожному кроці, але варто бути обережним, і перед обміном запитати, який відсоток бере обмінник. Адже іноді послуга сягає десяти процентів. Тому, пояснюють місцеві, краще обмінювати долари та євро у відділеннях банків.

Один банан тут продають за вісімдесят тетрі, на наші гроші це чотири гривні, морозиво - стільки ж. Пляшка пива - близько семи гривень. Повноцінний обід на двох у кафе на центральній вулиці обійдеться в сорок ларі, це двісті гривень. Їжа у фаст-фудах - дешевша: за двадцять гривень поласуєте величезною турецькою шаурмою.

Спекотним травнем на чоловіків у шортах тут реагують негативно. Жінок у коротких спідницях чи без колгот під босоніжками проводжають недоброзичливі погляди. Місцеві не радять ходити на нічні дискотеки без подруги. Гід запевняє: жінку за найменшу зраду, принаймні в грузинських селах, і досі можуть вбити.

Російську в Тбілісі розуміє переважно старше покоління. З питанням "как пройти туда-то" - до молоді можна навіть не підходити. Не зрозуміють. Замість російської в школі вони вже давно вивчають "інгліш".

У знаменитих турецьких банях "Абанотубані" парився ще Пушкін, про що й свідчить цитата "сонця російської поезії": "Отроду не встречал я ничего роскошнее Тифлисских бань". За 35 ларі за годину - 165 гривень - тут можна відпочити, пірнаючи в гарячу воду, після чого - під холодний душ.

Середня зарплата в Грузії поки що як в Україні офіційна мінімальна - близько 900 гривень. Жебраків на вулицях у кілька разів більше. Мало не кожні двісті метрів у вас обов'язково попросять "на хліб".

Вказівників вулиць англійською тут майже не знайти, уже не кажучи про російську.

Фортеця на горі виявляється укріпленням, посеред якого - старовинна церква. Найстаріші храми тут збудовані ще наприкінці четвертого століття після Різдва Христова.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Резиденція президента


Резиденція Президента знаходиться серед стареньких напівзруйнованих хат. Однак кожні сто метрів тут - полісмен, який охороняє дорогу до робочого місця гаранта. Службовець у формі фотографувати фасади категорично забороняє. За триста метрів над Резиденцією величезний нещодавно збудований церковний комплекс, мабуть, найкрасивіше місце в Тбілісі, з панорамою всього міста.

До містечка Горі, батьківщини Сталіна, тут 110 кілометрів. Між двома містами - поселення вигнаних з Осетії грузин. Вони оселилися в невеличких будиночках, компактно розташованих серед гірської пустки.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Міська рада Горі без пам'ятника Сталіну


У музеї Сталіна серед екскурсоводів зберігся пієтет до генералісимуса. Про жертви, cпричинені Йосипом Джугашвілі, тут говорять: "Деякі сучасні історики вважають..." На території музейного комплексу - однокімнатна хата Джугашвілі. Поблизу - персональний вагон "вождя". Щоправда, перед місцевою адміністрацією величезний монумент Сталіна - знесли. Після війни з Росією.

Грузія жебрацька і Грузія європейська
Музей Сталіна в м.Горі


Гірське повітря дурманить. Мешканцю мегаполісу, що страждає на безсоння, тут спиться набагато краще. Воду тут без остраху можна пити прямо з-під крану, чистої води не бракує.

Грузія жебрацька і Грузія європейська

Ставляться грузини до українців як до братів. Щойно чують українську, просять зачекати. Біжать знайти ручку аби обмінятися телефонами та записати прізвища, по яким планують знайти у Facebook, який тут, у Грузії, з'явився не так давно.

Грузія жебрацька і Грузія європейська


My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх