,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Уряд України та ЄБРР підписали Грантову угоду
  • 16 февраля 2009 |
  • 22:02 |
  • sereda |
  • Просмотров: 33529
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
0
Уряд України та ЄБРР підписали Грантову угоду


Уряд України та ЄБРР підписали Грантову угоду щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи

19:45, 16 лютого 2009 // Інтернет-прес-служба Юлії Тимошенко
Останні новини


Уряд України та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали Грантову угоду щодо внеску ЄБРР у програму Чорнобильської атомної електростанції.

„Підписання такої Грантової угоди і підтримка подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – це, безперечно, дуже важливий кроку у нашій співпраці”, - наголосила глава уряду.

Юлія Тимошенко відзначила, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема, будівництва нового саркофага, який дозволить перетворити довкілля навколо ЧАЕС в екологічно чисту зону, залишається одним зі стратегічних пріоритетів України. „Дуже приємно, що ЄБРР знаходиться разом з Україною на цьому важкому шляху подолання наслідків Чорнобильської катастрофи”, - наголосила Юлія Тимошенко.

"Це дає надію на те, що роботи із побудови саркофага на Чорнобильській станції будуть завершені, і нарешті відбудеться подія, яку давно очікує Україна, – територія навколо атомної електростанції стане екологічно безпечною", - відзначила глава уряду.

Прем’єр-міністр відзначила, що 135 млн. євро, які ЄБРР направляє на вирішення питань ядерної безпеки та втілення в життя усіх програм Чорнобильської атомної електростанції, для України це „дуже велика сума, яка значно зрушить це питання вперед”. „Це найбільший грант в історії Європейського банку реконструкції та розвитку”, - наголосила Юлія Тимошенко.

Глава уряду відзначила, що грант ЄБРР виділений з прибутку банку, і ці кошти не потребують повернення.

При цьому вона подякувала ЄБРР за швидку реакцію на прохання України. "Я хочу подякувати Вам за те, що Ви особисто і ЄБРР миттєво відреагували на пропозицію уряду співпрацювати щодо зміцнення енергоефективності й розвитку енергетики в Україні в 2009-2010 роках", - сказала прем`єр-міністр, звертаючись до президента ЄБРР Томаса Мірова.

У свою чергу президент ЄБРР Томас Міров також висловив сподівання, що Грант допоможе успішно завершити роботи на Чорнобильській атомній електростанції. "Угода повинна сприяти успішній побудові нового безпечного саркофага", - зазначив Томас Міров.

За його словами, новий безпечний саркофаг, є унікальним явищем і нічого подібного ніколи ніде не будувалося. Президент ЄБРР вважає, що поки що говорити про якісь конкретні кінцеві терміни будівництва неможливо: "Ми хотіли б, щоб до 2012 року ми мали конкретні добрі результати на майданчику, оскільки вважаємо, що 2012 рік є надзвичайно важливим для України".

У свою чергу Томас Міров підкреслив те, що між Україною і ЄБРР існує довгострокова й продуктивна співпраця, що дозволило надати Україні допомогу в розмірі близько 4 млрд. євро.

Томас Міров підкреслив, що сьогоднішні переговори проходять у складні часи фінансової кризи й банк готовий надавати Україні допомогу для подолання наслідків цієї кризи. "Ми дуже хотіли б поговорити з Вами про те, що ми могли б зробити спільно, щоб допомогти Україні подолати тяжкі наслідки кризи", - сказав Томас Міров.

За матеріалами прес-служби КМУ та УНІАН

Останні новини - http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/7092/

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх