,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Від «технологічних» санкцій Росія недоотримає понад 8 трлн доларів
-2
Про це пише РБК daily.

Ще 18 травня американська компанія Halliburton повідомила про «припинення відносин» з російськими замовниками.

Серед замовників американської компанії – усі великі російські нафтові та газові структури: «Газпром», «Газпром нафта», «Роснєфть», «Лукойл» та інші. Перший віце-президент «Роснєфті» Ерік Лерой заявив, що для розробки родовищ на Західному Сибірі «Роснєфть» використовує американські технології, які дозволяють скоротити час освоєння родовища майже удвічі.

У результаті введення заборони на експорт у Росію високотехнологічної продукції найбільше постраждають «Газпром» і «Роснєфть», яким потрібні західні технології для видобутку на арктичному шельфі. Сумарний видобуток нафти може знизитися на 5-10%, або на 26-52 млн т на рік, підрахували експерти.

За офіційними даними, 25% обладнання, що використовується в нафтогазовій галузі, російські компанії отримують з-за кордону. Росія відчує негативні наслідки від санкцій через кілька років, зазначають аналітики.

Без участі іноземних нафтосервісних компаній виникнуть проблеми при роботі з високотехнологічними свердловинами (горизонтальне буріння), при видобутку сланцевої нафти. У цих сегментах частка іноземних технологій перевищує 80-90%.

У зоні ризику опиняться не лише видобуток, але й розвідка нових родовищ. Тут проблеми виникнуть після 2018 року. Виконавчий віце-президент геологорозвідувальної компанії IGSS Денис Чередниченко каже, що відчують проблеми приблизно через п’ять років, коли наявне обладнання стане непридатним для використання.

Запаси вуглеводнів, що РФ не зможе отримати у результаті чергової хвилі санкцій, оцінюються у 8,2 трлн доларів, підрахували експерти Bloomberg. Найбільше Росія залежить від поставок сучасного устаткування для буріння горизонтальних свердловин, а також запровадження технологій гідророзриву пласту.

Нагадаємо, у вівторок, 29 липня, у рамках засідання комітету постійних представників (COREPER) посли країн-членів ЄС у Брюсселі планують узгодити проект рішення про введення проти Російської Федерації «третього рівня» санкцій.
Источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх