,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Розробка сланцевого газу в України - екологічна катастрофа
+11
В 2005 році технологія гідророзриву була виведена з-під контролю національного федерального закону США «Про безпеку питної води». Про це під час круглого столу «Перспективи добування сланцевого газу в Україні» повідомила журналістам голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. За її словами, вона задала це питання представнику компанії Шеврон (Chevron), але 30 секунд він стояв, блимав очима і не знав, що сказати. Потім він сказав, що замість цього закону у штаті Пенсільванія, де ведеться промислова розробка та добича сланцевого газу, розроблений підзаконний акт, який називається – акт №13.

«Там не було можливості його подивитися. Приїхала сюди, достала той акт, переклали. Шановні, це звичайна інструкція, що стосується гідророзриву: як його проводити, як уникнути попадання шкідливих речовин в довкілля, як потім з цим погодитись, як переробляти і як потім проводити рекультивацію території. Там нічого не сказано про вплив на геологічне середовище, яке у нас дійсно в Україні є складним і значно складнішим, чим у США, яким чином це вплине на воду, як це вплине на грунти, як це вплине на інші цінники природного середовища. В цьому акті №13 про це нічого не сказано», - зазначила Тимочко.

Вона також підкреслила, що саме тому агентство по охороні природного середовища Сполучених штатів в 2012 році замовило офіційні дані з сайту цієї установи держави і дослідження 100 тис. проб питної води тому, що агентство по охороні природного середовища Сполучених штатів цим дуже стурбоване. Може вони знайдуть там якісь ризики, але вони це контролюють.

«Санітарно-епідеміологічні станції у нас фактично були ліквідовані в результаті адміністративних реформ, споживчі наші структури, які контролювали вміст шкідливих речовин в продуктах харчування – скорочені. Це відбувається у нас, на наших очах в Україні», - зазначила Тетяна Тимочко.

Еколог також зазначила про те, як у нас в Україні незаконно видають акти на розробку та добичу корисних копалин чітко видно по ситуації, яка склалася у селі Босівська поляна у Рахівському районі Закарпатської області.

«Просто розривається серце. Унікальний ландшафт навкруги, унікальні річки, ще не вирублені ліси. Невеличке село у підніжжя гори. На горі відкритим способом за допомогою вибухів лобувають свинець, мідь і цинк. Людям на голови все це там, де були стежки для туристів, там де вони випасали свою худобу. У них немає іншого джерела для життя, як ця полонина. Її всюди спаплюжили. Брудна вода стікає в чистесеньку гірську річку. Товариство «Мармарош» у 2013 році отримало нібито спецдозвіл на іншу ділянку, зайшли сюди, і коли селяни, - перепробували все вже за останній рік, - перекрили дорогу, вони на гелікоптерах вивозять свою сировину. Уявіть собі вартість того, що вони там добувають», - сказала Тимочко.

Вона розказала і про копанки в Луганській і Донецькій області, які ніхто не контролює, і які вже давно перестали бути копанками.

«Бо кар’єри сягають вже 200 метрів глибиною. Це вже не копанка. Це, відкритим способом видобувають. Я вже не говорю про Житомирську область, де планують титани добувати, про бурштин, добування якого нищить Рівненську область, це – пісок у Чорному морі, і мис Фіолент, який обрушується. Це – факти сьогоднішнього дня. І, це роблять наші компаніі», - підсумувала Тетяна Тимочко. Вона також додала, що при такому рівні контролю за руйнівною діяльністю власних компаній не слід думати, що хтось буде якось впливати на збереження екологічного стану навколишнього середовища під час промислової розробки сланцевого газу зарубіжними газовими монстрами. За думкою еколога, ми прекрасно можемо обійтися і без цього, а для населення України вже сьогодні це загрожує екологічною катастрофою.

Владислав Кордік

http://ubr.ua/market/industrial/gazprom-i-naftogaz-mogut-ostavit-evropu-zimoi-bez-gaza-238752

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх