,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Невідомі сторінки історії Куби і Бандери
-35
Так розпочалася їхня дружба. Саме Бандера порадив Геварі мотоциклетну подорож по Південній Америці – «подивитися, як живуть прості люди». У 1958, вже на Кубі, Че пропонує Бандері приєднатися до повстання. Бандера погоджується. Разом вони мріють про майбутню Кубу: її планувалося проголосити Українською національною державою. Це, звісно, не влаштовувало Хрущова: він хотів зробити з Куби таку саму совітську кольонію, як і з України. Він наказав прискорити «ліквідацію» Бандери, в якого вже були квитки на літак. А за 9 років настала черга Че Гевари: йому не простили симпатій до Українства.

Знамениту пісню про Че Гевару (Hasta siempre Comandante) спершу було написано Українською, на смерть Бандери. Замість Comandante Che Guevara стояло «Отаман Степан Бандера». І назва була Українська: «Спи спокійно, Отамане!». А вже потім переклали іспанською, для Че…
У своїх мемуарах, багато ветеранів української діаспори Аргентини згадували «іспанського» хлопчика, який вільно розумів український і ходив на засідання громади, а також навчався танцювати народні танці ... В одних джерелах говориться про «хлопченя 8 РОКІВ», в інших - про «12 річного парубка». Практично всі вказують на Кордовський регіон, звідки і був знаменитий Че, - наводить історичне дослідження письменниці Олександри Шевченко історик Сергій Дібров dibrov_sHasta siempre Comandante / Прощавай, командире

Aprendimos a quererte, / Ми навчилися любити тебе
Desde la histórica altura, / З висоти історії
Donde el sol de tu bravura / Де сонце твоєї хоробрості
Le puso cerco a la muerte. / Взяло в облогу смерть.

Aquí se queda la clara, / Тут залишається ясна,
La entrañable transparencia / Рідна прозорість
De tu querida presencia, / Твоєї дорогої присутності,
Comandante Che Guevara. / Отаман ,Степан Бандера

Tu mano gloriosa y fuerte / Твоя славна та сильна рука
Sobre la historia dispara, / Простягається над історією
Cuando todo Santa Clara / Коли вся Свята Правда
Se despierta para verte. / Прокидається, аби побачити тебе.

Aquí se queda la clara, / Тут залишається ясна,
La entrañable transparencia / Рідна прозорість
De tu querida presencia, / Твоєї дорогої присутності,
Comandante Che Guevara. / Отаман ,Степан Бандера

Vienes quemando la brisa / Ти приходиш, осушуючи вітер
Con soles de primavera / Сонцем та весною
Para plantar la bandera / Щоб встановити прапор
Con la luz de tu sonrisa / Зі своєю світлою посмішкою.

Aquí se queda la clara, / Тут залишається ясна,
La entrañable transparencia / Рідна прозорість
De tu querida presencia, / Твоєї дорогої присутності,
Comandante Che Guevara. / Отаман ,Степан Бандера

Tu amor revolucionario / Твоя революційна любов
Te conduce a nueva empresa, / Веде тебе до інших справ,
Donde esperan la firmeza / Туди, де чекають сили
De tu brazo libertario. / Твоєї звільняючої руки.

Aquí se queda la clara, / Тут залишається ясна,
La entrañable transparencia / Рідна прозорість
De tu querida presencia, / Твоєї дорогої присутності,
Comandante Che Guevara. / Отаман ,Степан Бандера

Seguiremos adelante / Ми підемо далі,
Como junto a ti seguimos / Як ішли разом з тобою,
Y con Fidel te decimos : / І скажемо тобі разом з Фіделем:
«¡Hasta siempre Comandante!» / "Прощавай, командире!"

Aquí se queda la clara, / Тут залишається ясна,
La entrañable transparencia / Рідна прозорість
De tu querida presencia, / Твоєї дорогої присутності,
Comandante Che Guevara. / Отаман ,Степан Бандера.


У той же час, є неспростовні докази того, що серед знайомих юного Ернесто були і українці, в тому числі свідомі. Саме від них він дізнався про Григорія Сковороду - українського мандрівного філософа вісімнадцятого століття. За свідченнями друзів, подорожі філософа по Україні справили велике враження на Ернесто. За деякими даними, саме вони наштовхнули його на ідею подорожі по Латинській Америці. Правда, на відміну від Сковороди, Гевара вирушив у дорогу не пішки, а на мотоциклі.

Дружбу з українцями він продовжив і в Буенос Айресі, проте на особливий потяг до української культури, а тим більше - до націоналізму, не вказує ні одне з джерел. Тим більше, що спочатку Гевара тримався осторонь від політичної діяльності. Сам Че згадував згодом, що «не турбувався про соціальні питання в період отроцтва і не брав участі в політичній та студентської боротьбі Аргентини».

Але факти - уперта річ. До 1948 року, а потім каже про бандерівців: «Банда мрійників з автоматами». Мала місце декілька пізніше, напередодні знаменитого подорожі на мотоциклі, і листування зі Степаном Бандерою. Бандеру вражає щирість аргентинського юнака. Він пише довгий лист, в якому докладно пояснює причини і завдання українського визвольного руху. Втім, коли лист приходить в Буенос Айрес, Ернесто знаходиться в Мачу-Пікчу (Перу) і збирається їхати далі.


Про лист він дізнається значно пізніше, а прочитає його лише в серпні 1952, після повернення в Аргентину. Таким чином, версія про те, що Че відправився в подорож з метою перейти радянський кордон і записатися в УПА здається більш ніж сумнівною. Навіщо б тоді він вибрав такий маршрут? Гевара прекрасно знав географію і не став би пробиратися в Україну через Чилі і Перу.


Взагалі, про співпрацю з УПА не могло бути й мови - збройна боротьба припинилася в 1953 році, тобто «співпрацювати» було вже пізно. Дружнє листування з Бандерою датується вже більш пізнім періодом - з 1953 і до самої загибелі великого полководця. Спілкування часто переривається: Че подорожує з країни в країну, деколи арештовується, а Бандера змушений ховатися від радянських агентів, жити під чужим ім'ям (зокрема, Попель).


У 1956, коли Че і брати Кастро готувалися до висадки на Кубу, Бандера допомагав їм порадами. Враховуючи його великий досвід підпільної діяльності, Гевара запрошував його приєднатися до десанту. Це не вийшло з кількох причин. По-перше, Бандера все одно б не встиг приїхати з Європи до Мексики до відплиття яхти «Гранма»: підготовка йшла стрімкими темпами, листи через океан доходили повільно, Бандері випливало подвійно піклуватися про конспірацію (не видати ні себе, ні кубинських революціонерів). По-друге, Бандера не міг залишити керівництво українського націоналістичного руху. Гевара пропонував йому керувати ОУН з Сьєрра-маестро, за допомогою шифровок (як він це робив з Заксенхаузена), однак на Кубі не вистачало кваліфікованих зв'язкових. По-третє, пропозиція не сподобалося братам Кастро.

Особливо наполягав Рауль, який вже тоді намічав зближення з Радянським Союзом. Протягом усього періоду партизанської війни в Східній провінції, Че не залишав спроб залучити Бандеру до революційної боротьби. Бандера кілька разів збирався в дорогу. Йому вдалося переконати Провід ОУН в необхідності переїзду на Кубу. Разом з Бандерою, на Кубу повинна була відправитися група українських добровольців з Франції, Німеччини, США, Аргентини, Австралії і Бразилії. Однак суперечності між українськими націоналістами в поєднанні з активною протидією радянської розвідки зірвали план. За свідченням близьких друзів, Бандера був дуже роздратований. Він вважав, що зі зривом експедиції Україна втратила шанс. Бандера продовжував підтримку революціонерів. Кращі військові операції проти Батісти були розроблені особисто їм, за участю досвідчених командирів УПА.


Відомо вислів Кастро: «Якщо б не вони (бандерівці) ми б ніколи не просунулися далі передмість Сантьяго». План взяття міста Санта Клара був розписаний до деталей в штабі ОУН (б) і блискуче втілений в життя Че Геварою. Ряд джерел стверджує, що сварка Гевари з Кастро викликана саме роллю Рауля у вбивстві Бандери.

В останні місяці життя, вже в Болівії, Че Гевара згадував про УПА: «Яка армія може похвалитися тим, що ще протягом десяти років після закінчення Другої світової війни могла вести бойові дії без підтримки ззовні? Четники Михайловича в Югославії склали зброю через рік після приходу до влади Тіто. «Зелені брати» у Прибалтиці трималися два роки. Армія Крайова у Польщі - також два роки. УПА виявилася найстійкішою ... »

Як би там не було, і які б скептичні погляди ну були, зокрема, у російських публіцистів та істориків, факт дружніх і навіть братерських по духу відносин Че Гевари і Бандери існує! Вклад в революцію братів Кастро Степана Бандери підверждується,. Любов до українців , завдяки цьому факту, залишається і до сьогодні у всіх громадян Куби.

У кожної країни свої герої. Різниця тільки в тому , що Бандера не герой України... для донецького бидла,але Герой Куби, так точно!

Джерело

Невідомі сторінки історії Куби і Бандери

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх