,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Через 7 років Україна відмовиться від імпорту газу та нафти
  • 13 августа 2011 |
  • 23:08 |
  • URUZ |
  • Просмотров: 11475
  • |
  • Комментарии: 6
  • |
0
Через 7 років Україна відмовиться від імпорту газу та нафти

Україна за 7-10 років може збільшити власний видобуток вуглеводнів до рівня, який дозволить відмовитися від їх імпорту. вважає голова Державної служби геології і надр (Госгеонедр) Едуард Ставицький.

"Сьогодні на балансі в Держфонді корисних копалин приблизно 1100000000000 м куб газу та порядку 130-150 млн тонн нафти з газовим конденсатом. Через 7-10 років Україна зможе повністю забезпечити себе газом і нафтою, виключивши закупівлю імпортних енергоресурсів", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За його словами, основний потенціал для збільшення видобутку закладений в акваторії Чорного та Азовського моря. "Умовно, 2 / 3 приросту запасів закладено саме на шельфі. Приблизно від 2 до 10 трильйонів кубометрів", - зазначив Ставицький.

Він додав, що також йде серйозна робота з вивчення потенціалу великих площ з родовищами газу з нетрадиційних джерел у Донецько-Дніпровському басейні та Придніпровської западині.

"Потенціал збільшення досить серйозний. Але до цього питання потрібно підійти обережно: щоб за 100 років не вибрати запаси, залишивши нашим нащадкам" порожню землю ", - підкреслив глава Госгеонедр.

Говорячи докладніше про видобуток газу з нетрадиційних джерел, Ставицький зазначив, що серйозність перспектив підтверджує інтерес до цього сектора таких найбільших світових компаній, як Shell, яка вже підготувала проекти робіт, окупності та видобутку по Юзівської газової площі і готова за найближчі три роки вкласти в освоєння кілька мільярдів доларів.

"Вже за 10 років вони, згідно песимістичним сценарієм, планують там видобувати близько 8-10 трильйонів кубометрів газу в рік", - зазначив Ставицький.

На його думку, до конкурсу з даної площі Shell готовий найкраще, а затримка з його проведенням пов'язана з тим, що місцеві облради поки не розморозили цю площу для виставлення на конкурс. "Донецька облрада вже такий дозвіл дала, сподіваюся, що Харківська облрада винесе позитивне рішення вже в третій декаді серпня, і ми в кінці жовтня - початку листопада проведемо конкурс", - уточнив глава Госгеонедр.

Він додав, що Юзівська площа - величезна, і це дуже перспективний об'єкт, тому не дивно, що нею цікавляться такі компанії як ExxonMobil і "ДТЕК Нафтогаз". Крім цього, "ДТЕК Нафтогаз" фінансує роботи на прилеглих до Юзівської, площами.

"На західній Україні інвестори, зокрема Chevron, проявляють інтерес до Олеської площі (розташована на території Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей). Це об'єкт площею близько 7 тисяч квадратних кілометрів. На жаль, виставлення цього об'єкту на конкурс щодо УРП з незрозумілих причин загальмований місцевими облрадами ", - сказав також Ставицький.

За його словами, відомство домагатиметься, щоб питання подібного характеру у сфері надрокористування приймалися безпосередньо на вищому державному рівні: президента, Верховної ради та Кабінету міністрів.

Україна в 2010 році скоротила видобуток нафти і газового конденсату на 10,3% - до 3,5 мільйона тонн, природного і попутного нафтового газу - на 4%, до 20,5 мільярда кубометрів.
источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх